BME mellett foglalkozzak közgazdasággal, vagy BCE melett foglalkozzak informatikával, programozással?

Figyelt kérdés
Mindkettő érdekel. Nem tudok dönteni! De talán az első variáció hasznosabb, csak nem tudom mennyire lehet önállóan elsajátítani pénzügyi ismereteket.

2017. szept. 22. 05:34
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Megcsinálod a bme képzését majd utána speckó mérnök gazdász szakra jelentkezel. Elég jó kombó.
2017. szept. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy elso mondja,elvegzel egy BME mernokinfo vagy villamosmernok BSc+MSc plusz dolgozol mellette,aztan mernok-kozgazdasz vegzettseget szerzel plusz kesobb egy MBA-t is.
2017. szept. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Msc mellett dolgozni, azért elég húzós, vagy nem? Egyébként köszönöm a segítséget, tetszik az ötlet. :)
2017. szept. 22. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogyis,sot KOTELEZO a munkaltatok szemeben mert ha megnezed az allashirdeteseket akkor latni fogod,hogy mindenhol szakmai tapasztalat kell.

Sajnos ez van,meg kell oldd,kevesebbet alszol,kavezol,koffein tabletta,meditaciok.

De a cegek mind keri a szakmai tapasztalatot,sot vagy diplomat vagy azt.

De a ketto egyutt utos,kinyillik a vilag is.

2017. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak hogy egy másfajta véleményt is halljál: szerintem kozgaz diploma es mellette infozas jobb. Miért? Mert bme-n úgysem tanítanak meg programozni, matekot pedig tanulhatsz emeltebb szinten bce-n is. Programozni manapság neten tanulnak meg az emberek, a pénzügyi/számviteli/gazdasági/jogi ismereteket viszont nehezen tanulnad meg neten keresztül.
2017. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem azért szeretnék mindkettővel foglalkzoni, mert a munkáltatók annak örülnek és milyen jó helyekre kerülhetek be. Hanem mert tényleg mind a kettő érdekel.
2017. szept. 23. 07:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Gazdaságiinformatikus szak nem opció? Sajnos sokat nem tudok róla, de a nevéből adódóan valamennyit biztos lefed mindkét területből.
2017. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5#-el egyetértek.


Közgazdasággal nem fogsz tudni "foglalkozni". Nincs fent az interneten elég anyag hogy teljes átfogó képet kapj az egészről. Sőt, nagyon sok téves információ is van, amiről meg nem fogod tudni megítélni hogy igaz-e vagy sem.


Én is közgázra jöttem, és nagyon nem bántam meg. Totál más a világ működése mint ahogy a tv-ben meg az interneten beállítják. El sem hinnéd mennyire hasznos ismeretekre tettem szert eddig, de ezt tényleg csak úgy érdemes ha nem akárkiktől tanulsz hanem elismertektől. :D


Viszont pénzt keresni én is valami IT területen szeretnék. Az a jó, közgáz mellet relatív sok szabadídőd van mást is tanulni, így lehetséges párhuzamosan megtanulni programozni.

De kitartás kell hozzá nem is kevés...

2017. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elmész gazdaságinformatika képzésre, és a BSc alatt meglátod, hogy melyik irány érdekel jobban. Ha a programozás, akkor olyanra mész tovább. Ha a gazdasági része, akkor olyanra mész tovább. Ha mindkettő, akkor mindkettőre tovább mész és megcsinálsz két teljes értékű egyetemi diplomát alig 7 év alatt.


Ha még ügyesebb vagy, akkor elmész gazdaságinformatika BSc-re és közben intenzíven képzed magad programozónak például MOOC platformokon (edX, Udacity, Coursera, Udemy, Pluralsight, LindenIn Learning stb.). Még egyetem mellett keresel magadnak gyakornoki helyet, vagy valami projektet amiben dolgozhatsz egyetem mellett. És már így, ezzel a tudással mész neki a fenti dilemmának.

2018. szept. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!