Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan teljesítsem a Matematik...

Hogyan teljesítsem a Matematika I. Analízis tárgyat ha már a középiskolai matek se nagyon ment?

Figyelt kérdés
2017. szept. 22. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Hidd el nem te vagy az első és az utolsó sem, aki ebben a helyzetben van/volt.


Gondolom gazdasági szak. :))


Szóval, már biztosan láttad a tanárodat/gyakorlatvezetőt is és ismerem a stílusukat. Láthattad a követelményeket is(ezelőtti zh-kat is lehet láttál már).

Ekkor szépen elkezded a legfontosabb dolgot.

Halálra gyakorlod magad...

Ennyi az egésznek a kulcsa, a gyakorlás.


Deriválás viszonylag eléggé jó.

Integrálást én úgy csináltam meg, hogy kb. semmit sem értettem belőle, csak annyit gyakoroltam, hogy mindet megtudtam csinálni.

2017. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen gazdasági de kiderült hogy ugyanazt fogják nekünk leadni mint egy mérnöknek. Én meg már a sin/cos dolgot sem értem teljesen.
2017. szept. 22. 22:18
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Hát de ha ennyire gyenge vagy matekból miért mentél matekos szakra?
2017. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy ilyen szinten lesz és hogy a tanár mennyire szájbarágósan magyarázza majd el. Abban bíztam majd órán megértem.
2017. szept. 22. 22:26
 5/13 A kérdező kommentje:
Plusz azt olvasom mindenhol hogy csak matekos szakra érdemes menni.
2017. szept. 22. 22:27
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Igen, matekos szakra érdemes menni annak, akinek a gimnáziumi matek megy középszinten ötösre vagy emelten legalább 3-4re.


Egyetemen meg nincs szájbarágás a tanár pont letojja hogy érted-e vagy nem. Ez már nem a gimi ahol a tanár pátyolgatja az embert és addig nem lép tovább míg mindenki meg nem érti.

2017. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De egy üzleti szakon minek ilyen erős matek? Hogy minél több ember megbukjon/korrepetálásra szoruljon?
2017. szept. 22. 22:39
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Az első vagyok. Úgy látom, hogy mégis picit bele kell menjek a témába.

Középsuliban egy hajszál választott el attól, hogy megbukjak matekból. Az érettségim pedig csak 68% lett.


Mint utólag rájöttem, ennek szimplán két oka volt.

A rossz tanulmányi eredménynek annyi, hogy soha nem gyakoroltam és tanultam matekot évközben.

Az érettségi közép 68%-nak meg az, hogy nem vagyok menthetetlen és a logikám (hála istennek) kifejezetten jól működik.

Így két év gazdasági szak után azt mondom, hogy simán megírnám a közép matekot 90% fölé még most így este is.


Elő matek óra az egyetemen:

A tanár közölte, hogy készség szinten kell tudni a középsulis matekot.

Ezen belül is mindent a függvényekről és az általánosabb dolgokról(logaritmus, átalakítgatások, stb.) mivel, aki ezt nem tudja az kizárólag az Isteni csodában bízhat azt illetően, hogy átmegy.


Első órán azt hiszem, hogy sorozatok voltak, határérték, stb.

Én úgy jöttem ki óráról, hogy "Tuti megfogok bukni, mert semmit nem értettem abból, amit magyarázott." Illetve azon törtem az óra felétől az agyam, hogy otthon hogyan kéne adagolni ezt a szakváltós dolgot.

Teljesen vaksötét volt.


Azonban pár nap után elhatároztam magam. Mérlegre tettem a dolgot. Vagy megtanulom és átmegyek vagy elmegyek másik szakra. A tanulás mellett döntöttem, úgyis csak jövőre lehet új szakra menni 1 év kiesne.


A tanulás:

Én az elmélettel teljes mértékben befürödtem. Egyszerűen rájöttem, hogy ez nem az a szint, ami szükséges volna ahhoz, hogy én megértsem. Tele jelekkel, amiről azt sem tudtam, hogy micsoda.

Azonban a gyakorlat teljesen más volt.


Hamar rájössz, hogy szükséges a középsulis anyag, itt pontosan az kellett, amit a tanár is mondott.

Fv-ek és a kis módszerek az átalakításokra.


Ezért párhuzamosan tanultam újra a középsulis anyag ezen részeit és az új anyagot.


Rengeteg példafeladatot oldottam meg, ami ahhoz vezetett, hogy hiába nem értettem, hogy mit csinálok mégis megtudtam csinálni.


Jött a deriválás. Ezt imádtam.

Teljesen új(részben), így nem kell annyira félni tőle.

Megtanulod a verziókat, begyakorlod és alkalmazod(a kis átalakítási módszereket, középsulis anyag), és utána menni fog.

Megint nem értettem, hogy mire jó de megtudtam/tudom csinálni.


Vektorok-Mátrixok. Ezt szerettem. A mátrixokban az a jó, hogy itt csak bekell tanulnod a módszereket és megy. Semmi középsulis anyagra épülő dolog.


FV vizsgálatot is csak betanulod.


Többváltozós függvényekre a feladatot is be kell csak gyakorolni.


Még lagrange volt(nagyon jó :D Deriválás csak)



Szóval a titok annyi, hogy ami kell azt párhuzamosan újra tanulod a jelenlegi anyaggal.

S tényleg sokat kell gyakorolni, akár minden nap 1-2 órát szánj rá, szabadidődben is nézegesd.

Hétvégéken meg nyugodtan mehet a több óra gyakorlás.


Nekem egy félév alatt 1 gyakorló spirálfüzet betelt. Szóval ehhez kéne viszonyítani a gyakorlási mennyiséget.


Minden rajtad múlik! Sokan átmennek belőle, pedig szinte semmit sem tudnak.

Ha egyedül nagyon nem megy, akkor mehetsz tanárhoz is. Vagy keresheted a tanárodat a fogadóórájában.

_______________________


Üzleti szakra miért ilyen erős matek?

Mivel az egész gazdaság a számokra épül.

Ha nincs matek1-2, akkor mikroökonómiából, makro-ból, statisztikából és még egyéb szakfüggő tantárgyakból egyszerűen nem tudnál tanulni, hiszen még a deriválás sem menne.


Mesteren meg nem csak deriválni kell tudni, ott már komolyabb szinten kérik a matekot. Ezért alapszakon feltétlenül le kell adni a jó alapokat. Nem mindenki áll meg a diplománál.


Amúgy a matek tényleg szűrő dolog is alapjában. Hiszen anélkül többen végeznék el. Ami nem biztos, hogy mindenkinek jó lenne.

2017. szept. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én is így jártam, gimiben ellustálkodtam és csodálkoztam a főiskolán, hogy az anyag nehezebb ÉS több és csak kapkodom a fejem... lehet egy magántanár tud segíteni bepótolni a hiányosságokat, de sok idő és munkának hangzik, mondjuk innen szép nyerni.. :)

Szerintem a matek sem nehezebb másnál de ha kiesnek láncszemek, onnantól megszívtad.

2017. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, ezt nem nevezném erős mateknak:-D Üzleti szakokon épp csak a matek felszínét kapargatjátok.
2017. szept. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!