Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem igazan erek ehez lenne...

Nem igazan erek ehez lenne par kerdesem, ugyved szeretnek lenni, milyen foiskolara kellene mennem?

Figyelt kérdés
Milyen pontharatok vannak? Ezzel akar kulfoldon is elhelyezkedhetek (ameikaban)? 11.es vagyok nem igazn tudom mi szeretnek lenni meg ilyen korba nehez eldontem. Jo kereso allast szeretnek, lersze szeressem csinalni jelenleg kozgazon vagyok de nem igazan tetszik...mit kene nagyon tanulnom hogy ilyen egetemre felvegyenek?

2017. szept. 24. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Belőled nem lesz ügyvéd, ha 11.-esként ennek nem vagy képes utánanézni.
2017. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jogra kellene hozzá menned először, ami egy 5 éves osztatlan képzés és még csak jogász leszel amikor végzel. Jó pár ev pluszban, hogy ügyvéd legyél utána.


Az államilag támogatott képzéshez jogra min. 460 pont a központi ponthatár, önköltsegesre változó, de azok is elég magasak. Felvin vagy edulineon meg tudod nézni a korábbi ponthatárokat meg a pontszámítást.


Amerikában kizárt, teljesen más a jogrendszer. Lényegében tanulhatnád újra az egészet. Az EU-n belül van nagyjából a kontinentális jogrendszer, ami hasonló az itthonihoz, de ahhoz is csomó dolgot kéne pluszban megtanulni. Esetleg végzés után nemzetközi jogra specializálódva tudsz valamennyire mozogni az országok között.


Pályakezdőként nem keresel jól, sok-sok év és tapasztalat kell hozzá, meg nem mellesleg ismerősök megfelelő helyeken. Nagyon sokan végzik el ezt a szakot, mert hogy milyen jól fognak keresni, meg milyen presztizs szak, úgyhogy elég nehéz elhelyezkedni kapcsolatok nélkül, meg akár feljebb jutni.


Töriből mindenképp emeltezz, de a magyarra is jó ha ráfekszel, plusz a nyelvek alapból jól jönnek.

2017. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fősulira kéne menned akkor, hanem egyetemre
2017. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen helyesírással sose leszel ügyvéd. De inkább ne is legyél.
2020. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!