Hova tovább? Gimnazista szeretnék lenni, de melyik szakra menjek?

Figyelt kérdés
Most 8. osztályos vagyok, és választási lehetőség előtt állok a továbbtanulás kérdéseivel kapcsolatban. Mindenképp gimnáziumba szeretnék menni, szerintem meg is van hozzá az eszem (átlagom 5,0) viszont nagyon durván nem tudom, hogy mi szeretnék lenni nagykoromban... azt elmondhatom magamról, hogy mindegyik tantárgyat szeretem, simán elképzelem magam orvosként, jogi pályán, külföldön szintén orvosként, vagy jogi pályán, viszont akkor vagy emelt angolra, vagy humanra, vagy bioszra kéne mennem. És már csak ha bele gondolok is kirázca hideg, hogy most humánra megyek, aztán később meggondolom magam és mégis orvos akarok lenni, de már bukta. És az lenne a kérdésem, hogy arra gondoltam, hogy éncmost emelt angolra mennék (ahova mennék az a legjobb osztály, szóval gondolom jól megtanítanának mindent) és angol mellett tanulnék mindent, talán 11.-től felvenném vagy a bioszt vagy a jogi ismereteket. Jó ötlet, vagy nem? Mit csináljak? (Általánosra nem megyek, mert szüleim nem akarják meg én sem)

2017. szept. 20. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mire mész, az érettségi számít úgyis a végén csak. Addig még van legalább 2 éved eldönteni hogy milyen faktra akarsz menni.
2017. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod még, mi akarsz lenni, hogy lehet az, hogy ilyen csuklóból elutasítod az általánost? Nem a pokol feneke az, ugyanolyan értelmes embereket fogsz ott is találni. Egyébként az emelt angol jó választás, a nyelvtudás mindenképpeb hasznos kompetencia, bármit is választasz végül. Hagyd nyitva a lehetőségeidet, aztán egyszercsak kitalálod majd.
2017. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hog "jogi ismeretek".


De amúgy igen, menj emelt angolra és majd választasz fakultációt. 11.-re már valószínű kialalkul, hogy merre tovább.

2017. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj bioszos osztályba
2017. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én oda jelentkeznék
2017. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!