Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyiket érdemes...

Szerintetek melyiket érdemes elvégezni programozás vagy szoftverfejlesztés?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztés programozás mindkettő érdekel jelenleg üzleti angolt tanulok és arra gondoltam hogy itthon önszorgalomból valamelyiket megpróbálom megtanulni középiskolába programozást tanultam.


Szerintetek otthon el lehet sajátítani ezt a tudást?

Illetve Lenne egy kérdésem játékfejlesztők mit végeznek Milyen nyelvet kell tudni Java?



2017. szept. 27. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

WTF :/


Hogy érted azt, hogy szoftverfejlesztés vagy programozás?

A szoftverfejlesztés/tervezés magasabb absztrakciós szinten áll de ehhez is tudni kell programozni.


Egyébként játékfejlesztéshez nem kell feltétlenül tudni programozni (pl unreal).


Nyilván mindent meglehet tanulni otthon. Akár magadtól akár magántanártól, csak tanárral gyorsabb és könnyebb. Ha van rá lehetőséged menj egyetemre. Sokan szidják a felsőoktatást (részben jogosan részben meg a saját hibáikat terhelik rá), de komoly alapot lehet szerezni vele jóval hatékonyabban mintha egyedül próbálkoznál.



Játékoknál, vagy motoroknál a teljesítményorientáltság a lényeg ezért valószínűleg C++ al találkoznál.

2017. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Csak azért kérdeztem mert OKJ s képzésen például van szoftverfejlesztés és egyetemen pedig programozás és ezért kérdeztem hogy akkor melyiket érdemesebb megtanulni középiskolában C+ C# tanultam.

Jelenleg üzleti angolt tanulok ez mellett szeretnék felfrissíteni a tudásom otthon.

Mennyire kell a matek hozzá?

Amikor tanultam matek nagy csak nagyon kis részben volt.

Matekbol meg nagyon rossz vagyok:(

Azért a négy alap az megy.:)

2017. szept. 28. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!