Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bármilyen BSc jó bármelyik...

Bármilyen BSc jó bármelyik MSc-hez?

Figyelt kérdés

Nekem van egy földrajz BSc-m. Mehetek pl mérnökinformatika MSc-re? Vagy programtervező MSc-re? Ha azt írja pl a Szegedi Tudományegyetem, hogy valami előzetes vizsga kell, akkor ha nem informatikai a BSc-m.


SZóval ha azt a vizsgát megírom jól, és minden ok, elvileg még jó is lehet?


2017. szept. 27. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu-n nincs infó arra, hogy milyen felvételi követelménye van az MSc-nek?
2017. szept. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem, földrajz BSc-vel nem mehetsz se mérnökinfó, se programtervező MSc-re.
2017. szept. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem, mehetek. Köszi, hello
2017. szept. 28. 01:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekel engem is. Linkeld már be pls. Melyik egyetemre lehet így.


Az ELTE oldalan ez áll: "A programtervező informatikus mesterszakra a programtervező informatikus alapszakról, a mérnök informatikus alapszakról és a gazdasági informatikus alapszakról lehet belépni."


Tehát oda nem jó a földrajz bsc, melyik egyetemre elég?

2017. szept. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy alap kredit mennyiség, amit szakmai tárgyakból (60 kredit) előírnak. Ennek legalább a felét Bsc alatt kell megszerezni, másik része pedig bepótolható. (És persze sikeresen kell felvételizni). Szerintem a földrajz Bsc csak abban a esetben lehet jó, ha valaki a szabadon választható tárgyak terhére vesz fel informatikai tárgyakat.
2017. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 válaszoló jól írja. Pl. proginfó MSc-t az SZTE, DE és ELTE indít. Mind a három intézménynél legalább 30 kreditnyi infós/matekos kurzussal kell rendelkezni (konkrétabb kurzus "kategóriák" az intézmények honlapján elérhető). És ebben az esetben 30 kreditet még visszamenőleg teljesíteni is kell.

Földrajz BSc-n nincs annyi kötelező tárgy, amivel ez teljesíthető. Így ha specifikusan nem veszed fel és teljesíted ezeket a tárgyakat az alapképzés során, akkor elutasítják a felvételidet.

2017. szept. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5, #6 jót írt. Annyit tennék hozzá, hogy jól gondold meg földrajz bsc-vel az proginfos msc-t. Azért ez nagyon nagy váltás és komoly hiányosságok lesznek a matekos tárgyakhoz. Én is több évvel a bsc után kezdtem msc-t Szegeden és nem könnyű.
2017. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!