Mérnök vagy közgazdász?

Figyelt kérdés

10-es vagyok és el kéne döntenem, hogy mi szeretnék lenni még a fakultáció-választás előtt. Nagyon szeretem a matekot, szóval ez lesz az egyik. Olyan szakot szeretnék választani, ami a jövőben is keresett lesz remélhetőleg. Leginkább egyedül szeretek dolgozni és nem annyira szeretek előadni/szerepelni.

Eddig ezeket a szakokat nézegettem:

-alkalmazott közgazdaságtan

-pénzügy-számvitel

-villamosmérnök

-gépészmérnök

-talán még gazdaságinformatikus, de eddig még sosem tanultam programozni


Szerintetek hogyan tudnám eldönteni melyik érdekelne jobban, milyem lehetőségeim vannak?


15/l



2017. szept. 28. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Fizika vagy infó fakultációt javaslok. Amelyik tanár jobb.
2017. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
Hmm hát közgazdászbol lassan annyi van hogy Dunát lehet velük apasztani. Én a mérnökit választanám azon belül is inkább a gépészmérnökit szinte mindenhol eltudnal vele helyezkedni. Szóval ahogy az előttem író is írta fizika vagy informatika a matek mellé. De ha gazdasági lesz a befutó akkor valamelyik nyelv történelem esetleg info.
2017. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Szia! Amiket itt leírtál, azok mind keresettek lesznek szerintem később is. Szóval azt válaszd, ami jobban érdekel.


Persze nem könnyű ezt ennyi idősen átlátni. Mindegyik melónak van ezer ága-boga.


Ami miatt a mérnöki pályát javasolnám:


- sok mérnök végzettségű ember dolgozik a pénzügyi szférában (számolós munkakörökben), de közgazdász mérnöki munkakörben nem nagyon

- ha elvégeztél egy mérnöki szakot, levelezőn végezhetsz később gazdasági szakot, akar munka mellett is, fordítva szerintem nem nagyon működne

- lányként válogathatsz a fiúk között a műszaki szakokon ;)


Szóval ha nem tudod biztosan, hogy a pénzügyi világ érdekel, akkor orientálódj a mérnöki szakok felé egyelőre. Később még változhat ez persze.


De szerencsés vagy h szereted a matekot és jól is megy.

2017. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
marketingesből és turizmusosból lehet dunát rekeszteni, nem alkalmazott közgazdászból és pénzügyesből..
2017. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy mérnöki pálya a legjobb választás, gazdasági szakot utána is el lehet végezni, ( egy mérnöknek is kell közgazdaságtant tanulnia).

Nagyon sokan mennek úgy egyetemre, hogy nem tudnak programozni, nem szokott hátrány lenni. Nem is elvárás! Majd "ott megtanulod".

Szerintem a legjobb választás a villamosmérnök, az egy nagyon dinamikusan fejlődő, és rendkívül szerteágazó terület. És nincs is belőle annyi, mint gépészből.

Egy biztos egy fizika fakttal nem lősz mellé bármerre is mész!!!

2017. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezrk közül a villamos mèrnök és a gazd infó a legjobbak. Ezek utàn kicsivel meg a gèpész. Amúgy helyesen teszed, hogy csaj létedre ilyen irányba mennèl. Egyre több làny ismerôsöm választ jól fizető mérnök szakokat.
2017. szept. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár nem a kérdésre válasz, de a csapatmunka és előadás/szereplés készségeidet is hasznos ha fejleszted.

Mérnök mesterszakosként a mérnök álláshírdetéseket nézegetve szinte mindegyik elvárja, hogy egy "dinamikus, fiatalos csapat" tagjaként dolgozz, ne pedig egyedül, izolálva. A szereplés, előadás rész meg akár egy állásinterjúnál is jól jön, arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy te vagy a legjobb munkaerő, de ha rosszul adod elő magad a 'főnökség' előtt, nem te fogod megkapni az előléptetést, fizetésemelést.

2017. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
78%

Már a kérdés is rossz.


"Mérnök vagy közgazdász?"


Helyesen: Mérnök ÉS közgazdász!


Végezz el egy villamos/gépész/gazdinfó/mérnökinfó szakot, aztán levelezőn, munka mellett csinálj egy üzleti/gazdasági szakot.


Ha komolyabb céljaid vannak, mind a technológiai, mind a menedzsment szemléletre szükséged lesz.


Fakultáción matek a tuti, de a fizika is jó. Angolul természetesen nagyon jól meg kell tanulnod.

2017. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!