Nem tudom eldönteni mit tanuljak, mire szánjam el magam. Hogy lehet ebből kilábalni? (sok részlet lent. )

Figyelt kérdés

Sokféle tudományterület érdekel (vagy éppen egy sem???) Elsősorban a gazdasági, pénzügyi folyamatok és az idegen kultúrák, az utazás. Így hát elkezdtem a nemzetközi gazdálkodás alapszakot, aztán elég hamar rájöttem, mekkora egy bullshit ez. Támogattak többben, hogy nyugi kialakul ez, nem kell egyből leírni a képzést. Most úgy állok, hogy a következő félévben végzek vele, de nem érzem magamon, hogy magabiztosan állnék a pénzügyi területhez, hogy normálisan tudnék elemezni egy befektetést. Nem voltam/vagyok rossz tanuló, kiemelkedő sem, azonban egy kicsit fintorogva állok a menedzsment-féle tárgyakhoz, mert főleg az üres rizsát tanultam belőle (nem akarok megbántani senkit, ezt valószínűleg a témához való negatív hozzáállásom is generálja) A gondolkodós, számolós tárgyakat tartom fontosabbnak. De azokból sem voltam kiemelkedő, mert mindig a könnyebb megoldást kerestem, és kevés tanulással, 2-s, 3-as érdemjegyekkel zártam ezeket a tárgyakat, mert ha jobban magamba nézek, azt látom, nincsen kitartásom, hogy órákat agyaljak és ezt rendszeren megismételjem. Amikor kb egy év után kicsit elkezdtem nézelődni, hogy a barátaim mit csinálnak, hirtelen megtetszett a műszaki pálya, pontosabban az, hogy kézzelfogható eredménye van a munkájuknak: tervezés, számolás, kivitelezés, újragondolás.

Ezért közben elkezdtem egy építőmérnöki képzést is (édesapám ezen a terülten dolgozik, támogatta a lépést, sőt azóta is mondogatja...) Elején nagyon tetszett, hogy már az első félévben tervezünk, rajzolunk, számolunk, makettet építünk, házikat oldunk meg. Persze ott sem foglalkoztam sokat vele, csak örültem, milyen hasznos dolgot "tanulok". Ez hamar ki is ütközött, lemaradtam és szimplán IQ-ból nem tudtam lehozni mindent, így buktam máris 2 tárgyat az első félévben + statisztikából is elhasaltam a másik szakon. Így a következő félévben leadtam a mérnökit, mert hogy nem fér bele a kettő (ezzel nyugtatva magam, hogy nem a lustaságom is a gyenge kitartásom miatt voltak nehézségek).

Szóval a helyzet, hogy befejezem a gazdaságit, de ahhoz, hogy értékelhető szakember legyen belőlem, egy komoly pénzügyi-gazdasági-informatikai mesterképzésre kell jelentkezzek, amiben azért komoly lehetőségek vannak, mind itthon mind pedig külföldön. De mellette meg ott van a belső késztetés, hogy elinduljak a mérnöki irányba. Lehet csak büszkeségből, meg nagyzolásból, mivel, hogy az egy nagyon nehéz és nemes szakma, nem utolsó sorban pedig édesapám iránti tisztelet és megfelelési kényszer miatt. Ő azt mondja, hogy a terület rossz helyzete ellenére, egy statikus mérnök marha jól meg tud élni, ígéretes vállalkozási lehetőséggel, amiaz alapvető gazdasági érdeklődésemmel nem lehet egy rossz dolog. De őszintén azt érzem, hogy még egy 3-4 éves kemény tanuláshoz nincs kitartásom, szorgalmam, csak a büszkeségem és kissé nagyképű hozzáállásom, és belebuknék.


Igyekeztem minél rövidebbre fogni, köszi, ha elolvasod és tudsz valami tanáccsal, iránymutatással szolgálni.



2017. szept. 3. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyerekkorodban mi akartál lenni?
2017. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy édesapádnak mekkora pénz jelent jólétet, de az építőmérnök szakmában rettentően le vannak szakadva a fizetések más mérnöki irányzatokhoz képest. Vidéken kezdőként 130 nettón sem kell csodàlkozni.
2017. szept. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!