Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen történne valami, ha...

Egyetemen történne valami, ha kredit nélküli órákra nem fogok bejárni?

Figyelt kérdés

Nyelvóráról lenne szó.

Idáig németes voltam,de az angol jobban tetszik és ebből szeretnék nyelvvizsgát szerezni a diplomához.

Külön tanárhoz járok,mert az egyetemen elég nagy csoportban vagyunk és az egyéni tanulással jobban haladok.

Ha köv félévben már nem veszem fel a nyelvórát Neptunban,akkor történne valami?

Állami ösztöndíjas képzésen vagyok.

Neptunban "Kritérium feltétel" néven szerepel a nyelvóra.



2017. szept. 29. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanterv előírja a kötelező nyelvórát, akkor nyilván teljesíteni kell. Ha "szabadon választható", akkor nyilván nem kötelező. Viszont pl. nálunk, ha nem teljesíted a felvett nyelvi kurzust (szabadon választhatóként is), akkor ki kell fizetni az árát.
2017. szept. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a TO-n beszéld meg.

Alapvetően ha nem teljesíted a kritériumfeltételt, akkor kidobnak. De nálunk pl. akinek van nyelvvizsgája, annak nem kritériumfeltétel a nyelvóra, akinek nincs, annak igen. De végzésig mindenkinek meg kell csinálnia, így utólag már mindenki jogosult lenne a mentességre - nem tudom, nekik a nem teljesítést hogyan szankcionálják, de azt tudom, hogy amíg nem adják le a nyelvvizsgát, addig muszáj járniuk.

2017. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kredites órákra sem szükséges bejárnod... Kivéve, ha a tanár úgy kívánja!

Nekünk volt, hogy vezettek katalógust, s aki volt tanár, aki megbuktatta azt, aki nem járt be, vagy izzasztóbb kérdéseket adott neki.


Ha "Kritérium feltétel", akkor KELL a tárgyat teljesítened. Ezt megteheted úgy is, hogy beszélsz róla a tanárral.

2017. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as: a nyelvórák gyakorlatnak szoktak számítani, így nemigen teheted meg, hogy rendszeresen nem jársz be:(
2017. szept. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk úgy volt, hogy nem kellett bejárni, de ha államvizsgáig nem volt meg a nyelvvizsga, akkor az nem mehetett.
2017. szept. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvórára ha nem jársz be, akkor bizony fel kell mutatnod legalább egy középfokú nyelvvizsgát.


De ha olyan egyetem, akkor szaknyelvit, ha az nincsen meg, rábxol, mert nem államvizsgázhatsz.

2017. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!