Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok ajánlani jó szakmát...

Tudtok ajánlani jó szakmát nőknek?

Figyelt kérdés
2017. okt. 6. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Én egy időben nagyon szerettem programozó lenni, de igazából azokat a helyes pici munkagépeket is szívesen vezetném...

De mit számít a nem? Ha nem vagy törékeny alkat, akár még kamionozhatsz is, ha nagyon akarsz.

Nagyon kevés szakmához kell kifejezetten pénisz vagy olyan fizikai erő, ami csak egyes férfiaknak van.

Kinek mi a jó szakma. Orvos, ügyvéd, pénzügyi tanácsadó, atomfizikus... S kinek mihez van tehetsége. Nem tudom, mit akarsz ezzel a kérdéssel, őszintén.

2017. okt. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szakma---arra gondoltam, hogy ami nem diplomához kötött
2017. okt. 6. 13:11
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindig mondják: fiatalok , tanuljatok szakmát,de nem igazán tudom, nőnek mi lenne a jó.

Fodrász, kozm., műkörmös: ez nem az én világom.

2017. okt. 6. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért úgy kérdezed, hogy nőknek, ha pont a nőiesnek titulált szakmák nem érdekelnek, mint pl. kozmetikus ? Egyébként mérlegképes könyvelő, logisztikus, szakács, cukrász, hajós pincér, fogászati asszisztens, fogtechnikus, gyógyszertári asszisztens, gyógypedagógus, postás, grafikus, lakberendező. Honnan tudjuk téged mi érdekel ...
2017. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annak éri meg tanulni ami keresett, amikböl hiány van. Ilyen pl a villanyszerelő, CNC gépkezelő, gépésztechnikus stb tehát leginkább a műszaki szakmák érik meg. Nos társadalmi beidegződés szerint ezek férfi szakmák, pedig a valóságban csupán könnyü fizikai munkák. Pl az elektronika nagyon felkapott és egyre nagyobb jövőre van, szóval egy elektronikai műszerész is megéri. Ne érdekeljenek a sztereotípiák, sok férfiasnak titulált szakmár nő is ugyan úgy eltud végezni.


De ha fontosan tartod a társadalmi beidegződést, akkor pl mérlgekképes könyvelőt tudom javasolni. Többnyire nők csinálják, keresett is.

2017. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi érdekel?


Mennyiben fontos, hogy nő vagy? Családalapítás miatt kérdezed?

2017. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy: fogászati asszisztens, gyógymasszőr, gyógyszertári asszisztens, órás, ötvös, ékszerész, logisztikai ügyintéző, informatikus, dajka, viragkötő
2017. okt. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó válaszokat írtak a hozzászólók!

Örülök a kérdésednek mert nálam is aktuális ez a dolog. Sok jó tippet kaptam itt.

2017. okt. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!