Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot válasszak ha...

Milyen szakot válasszak ha érdekel a gazdaság azon belül főleg a befektetések (tőzsde, részvény, deviza, startup) a monetáris politika és a makro - mikroökonómia?

Figyelt kérdés
Bge re szeretnék menni

2017. okt. 6. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gazdálkodási és menedzsment
2017. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A makro-mikro minden gazdasági szakon van alapozó tárgyként, de csak az alkalmazott közgazdaságtan szakosok tanulják nagyon részletesen alapszakon. A monetáris politika is olyan, hogy minden közgazdász szakos tanul róla, de ez meg a nemzetközi gazdálkodás szakon kell jobban. A befektetésekről meg főleg a pénzügy-számvitelesek tanulnak.


Igazából mindegyik gazdasági szakon előkerülnek ezek, szóval ezek alapján kb mindegy melyiket választod. Egy gazdmenes is tanulja ezeket, de egyiket se olyan részletesen. Egy AK szakos többet fog tudni a makroökonómiáról, mint a gazdmenes, egy PSZ szakos meg többet fog tanulni a részvényekről, devizáról. A startup-ról amennyire tudom nem tanítanak nagyon részletesen sehol. Cégalapításról alapozó tárgyként mindenki tanul, a startup csak annyiban tér el, hogy ezt úgy alapítják, hogy majd nemzetközi legyen, gyorsan fel akarják futtatni. Ha valamelyik terület jobban érdekel abból amit felsoroltál akkor amiket fentebb írtam azokból válassz. A gazdmen se rossz, de ott ezek közül egyikbe se mennek jobban bele, csak az alapokat tanulják meg.

2017. okt. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az lenne még a kérdésem, hogy melyik szakon a legdurvább a matek? Nem vagyok belőle rossz, de azért egy idő után be tudok sokallni.
2017. okt. 7. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy és számvitelen a legnehezebb, vagy legalábbis a legrészletesebb a matek.
2017. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

AK-n sokkal nehezebb és több a matek, mint pénzügy-számvitelen. Nem vagyok matek zseni, de PSz-n végeztem és nem volt sok gondom a matekos résszel, inkább a számvitelről sokaltam be a végére :D. Viszont egy barátnőm AK-n tanult, mutatta miket vesznek, hát amit PSZ-n tanultunk a közelébe se ért annak.


A PSz tényleg számolósabb, mint a gazdmen vagy a nemzetközi g., de szerintem nem volt vészesen sok a matek. Nem kell nagyon komoly matek hozzá, csak sok a számolós feladat, főleg a pénzügyi tárgyaknál. A gazdmen, ng. azért elméletibb, de egyértelműen AK-n a legdurvább a matek.

2017. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló!

Azt írta a kérdező, hogy a BGE-re szeretne járni. Ott pedig nincs AK. :) Azért írtam a PSZ-t. De igazad van, mert ha úgy vesszük az AK-n valamennyivel durvább a matek.

2017. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, valamiért úgy emlékeztem, hogy a BGE-n is indul AK, de most néztem felvin, hogy ott tényleg nincs. Úgyhogy akkor nem szóltam :D
2017. okt. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!