Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 5-ös emelt szintű nyelvi...

5-ös emelt szintű nyelvi érettségi esetén a keménytáblás nyelvvizsga-bizonyítványt automatikusan kiküldik, vagy kérvényezni kell? Lehet egyáltalán ezt kérni?

Figyelt kérdés
Már korábban érettségiztem, szóval ez amúgy is fizetős, csak el szeretnék kezdeni egy egyetemet, ahova emelt érettségi kell idegen nyelvből, és ezzel "két legyet ütök egy csapásra", mert meglesz a nyelvvizsgám is. (Más nyelvből van nyelvvizsgám és érettségim is, csak ebből is szerettem volna a nyelvvizsgát is, és akkor már ezzel felvételiznék is egyben.)

2017. okt. 9. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségidhez lesz hozzáfűzve megjegyzésként, hogy nyelvvizsgaként fogadják el. Nem kapsz róla külön papírt.
2017. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
A jogszabály azt mondja, hogy az érettségid nyelvvizsgának minősül, nem azt, hogy kapsz egy nyelvvizsgát. A tanúsítványodat mutathatod be, ha kérik valahol.
2017. okt. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es, te hülye vagy :D

Azáltal, hogy annak minősül, kapsz nyelvvizsgát, hiszen elfogadják országszerte. Azt miért kéne jogszabályban rögzíteni külön, hogy jár-e érte keményfedeles bizonyítvány? Ez pusztán formalitás. Abba bele se menjünk, hogy az emelt nyelvi érettségi nehezebb a középfokú nyelvvizsgánál...

2017. okt. 11. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Kérdeztél, válaszoltam. Ha nem tudod értelmezni vagy nem hiszed el, az a te bajod, a szövegértési problémáidon nem én fogok segíteni. Viszont a kedves családodat hülyézzed. Tőlem hihetsz a keményfedeles bizonyítványodban is meg a krampuszban is, de úgyis meg fogod majd látni.
2017. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Parancsolsz? :D

Írtam, hogy van már nyelvvizsgám és nyelvi érettségim is van. Anno a nyelvtanár mondta, hogy az emelt érettségi a közép- és felsőfokú nyv. között van nehézségben, hiába B2 a KER besorolás, mint a középfokú nyelvvizsgának.

Attól, hogy emelt érettségit teszek, miért ne látnám a keményfedeles papírt? Miért ne tehetném le attól függetlenül a felsőfokú nyelvvizsgát utána?

Te nem tudod értelmezni a saját kommentedet. Nyelvvizsgát kapni és keményfedeles papírt kapni róla két különböző dolog. Attól, hogy nem adnak érte hagyományos bizonyítványt, még annak minősül, így a nyelvvizsga megvan. Mit nem értesz ezen?

Amit írsz, az nem releváns. Attól, hogy a jogszabály szerint annak minősül, ugyan nem jelenti azt, hogy adnak is bizonyítvány, de ki sem zárja.

Példának okáért, az 5-ös informatika érettségimért megkaptam a keményfedeles ECDL bizonyítványt. Holott az is "csak" ECDL-nek minősül.

2017. okt. 11. 23:23
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Akkor még egyszer szótagolva: nem ad-nak kü-lön bi-zo-nyít-ványt. Azért írtam, mert tudom. Olyasmihez szoktam hozzászólni, amihez értek, szemben egyesekkel. AMit pedig az ECDL-ről írsz, az hülyeség, az pont nem minősül. Ezért mondom, hogy szövegértési problémáid vannak, mert sehol nincs olyan jogszabály, hogy az érettségi ECDL-vizsgának minősül. Ötös érettségivel vizsga nélkül ki lehet váltani az ECDL-bizonyítványt. Ez egy teljesen más szöveg, és ezért mást is jelent. A szavaknak saját jelentésük van. De majd úgyis meglátod, hogy sem automatikusan, sem kérvényre nem kapsz külön nyelvvizsga-bizonyítványt, és akkor végül meg fogod majd érteni, hogy nem kapsz...
2017. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nem adnak külön bizonyítványt.
2018. jan. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!