Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterszaki diploma megszerzés...

Mesterszaki diploma megszerzésénél ki lehet váltani a 2db középfokú nyelvvizsgát egy angol felsőfokú (C1) nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el idén a szakomnak a mesteri képzését. Angolból felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem, én eddig úgy tudtam, hogy azt is elfogadják a diplomához, ám pár nappal ezelőtt többen tájékoztattak afelől, hogy még mindenképp kellene egy másik nyelvből is legalább egy középfokú. Nos én anno a gimiben franciát tanultam még, ám sose szerettem meg nem is ment jól, a tanár se tanította rendesen, így emiatt az alapdolgokon kívül szinte mindent elfelejtettem, pláne hogy már évek óta nem használom. Éppen ezért nem igazán örülnék neki, ha az utolsó másfél évben újra elkezdenék nyelvet tanulni és levizsgázni belőle, mert baromi sok a dolgom (sok a tanulnivaló, meg most nyár óta részállásban már dolgozom is alapdiplomával).


Ha ez tényleg igaz akkor mit lehetne tenni? Esetleg valami írásos kérvénnyel vagy petícióval adnak külön engedélyt?



2017. szept. 13. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Megnézik, hogy rendelkezel-e a diploma kiadásához szükséges nyelvvizsgával/nyelvvizsgákkal. Ha igen, akkor kiadják, ha nem, nem. Ilyen egyszerű. Ha két nyelvből kérnek középfokút, az nem váltható ki egy felsőfokúval.

Kérvényezni persze lehet méltányosságból, de ha csak nincsenek kifejezetten jó kapcsolataid dékáni szinten (lásd pár éve egy SZTE ZMK-s hallgató nyelvvizsga nélkül kapott diplomát, igaz, a dékáni hivatalvezető lánya volt), nagy valószínűséggel el fogják utasítani, annak tükrében pedig főleg, hogy egy felsőfokúd már van, tehát igen ütős érv kell, hogy akkor miért tudtad megcsinálni, most meg miért nem egy középfokút. Azt nem igazán fogadják el, hogy sokat kell tanulnod, és dolgozol az egyetem mellett.

Szerintem legjobban akkor jársz, ha lenyeled a keserű pirulát. Ha a francia tudásodban nem bízol, akkor kezdj el eszperantót, vagy akármi mást tanulni, amiből könnyen megvan a középfokú. De érdemes lenne inkább ezt leporolni, meg fogsz lepődni, hogy kis gyakorlással mennyi minden fog beugrani.

2017. szept. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olvasod el, mi van írva a szak képzési követelményében? Ott egyértelműen le szokták írni, mi kell a diploma kiadásához, hány darab és milyen fokú, általános vagy szaknyelvi stb. és mi váltható ki mivel.
2017. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!