Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZÁMALK-Szalézi Szakgimnázium...

SZÁMALK-Szalézi Szakgimnázium grafikus képzés?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, ebben a tanévben fogok érettségizni. Szinte soha nem volt ötletem, hogy mi is legyen belőlem, ezért sima gimnáziumi osztályba jelentkeztem középsuliba. Most viszont ennek is vége, de idő közben azt hiszem megtaláltam, mi való nekem. Jártam egy 12 hónapos webdesigner tanfolyamra, és eldöntöttem, hogy webdesigner és/vagy grafikus szeretnék lenni. Ezzel a döntéssel le is tudtam az egészet (tehát nem néztem ki semmilyen iskolát, képzést), plusz azt is tudtam, hogy az egyetem, főiskola kizárt, mert arra már nincs energiám, és minél hamarabb dolgozni szeretnék.


Valamelyik nap véletlen megtaláltam a SZÁMALK-Szalézi sulit, mindent elolvastam a grafikus képzéséről, minden passzol, nekem nagyon szimpatikus, és egyéb jövőbeli terveimmel is összeegyeztethető, főleg a helyszín miatt.


Viszont itt GYK-n sok negatív véleményt olvastam, de nem volt elég a vélemény, most pedig magamban vívódok, mert nagyon tetszik a suli, de lehet, hogy mégsem kéne beleélnem magam?


Valakinek tapasztalat? Vélemények? Esetleg másik suli?



2017. okt. 10. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

3 hét után kiiratkoztam idén szeptemberben az iskolából és a p***ába otthagytam, mert egy igénytelen, rossz, gyenge képzést folytató iskola, amiben se közösség nincsen, se jó tanári kar. Az egész iskola egy adag szerencsétlenség. Semmit nem tudtak megszervezni és ráadásul egy rakat pénzt lenyúltak tőlem beiratkozásnál és tanévkezdésnél.


Én inkább elmentem idén dolgozni, minthogy azt az iskolát tovább folytassam. :)

2017. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor tényleg így van. Nem nagyon olvastam még róla pozitív véleményt, pedig weboldal, videók alapján nagyon biztatónak néz ki. :/


Valami hasonló, de jobb sulit tud valaki esetleg?

2017. okt. 24. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Én animációra járok és nagyon szeretem.

A művészeti szakos tanárok kíválóak, nálunk az egész osztály jó közösséget alkot, együtt is dolgozunk sokszor.


A sok negatív vélemény akkor igaz volt egyébként, de nagyon sokat fejlődött az iskola, van még hova fejlődni nyílván de nem kriminális egyáltalán. Az adminisztráción is nagyon sokat javítottak és ha kérdésed van bármikor segítenek.


Sajnos a többi szakról nem tudok nyilatkozni, mert ahogy írtam én mozgóképen vagyok, VISZONT akiket ismerek grafikáról nagyon élvezik a képzést, szépek a munkáik. Nem ér fel egy egyetemmel, de a "nagyon nagy pénzlehúzás" még önköltségesen is megfizethető. Más OKJ-s képzéseken általában a tripláját fizettetik meg és nem feltétlen jobb a képzésük. Ne a gyakorikérdéses véleményekre adj, mert ha azon múlik nekem kimaradt volna ez a szuper két évem... :)


Ha problémánk volt egy tanárral jeleztük és megoldódott, de egyébként egy-egy borzalmas tanár minden iskolába becsúszik, a Számalk legalább próbál a tanári kar színvonalán is évről évre emelni :D


Én azt mondom neked, hogy gyere el nyílt napra, nézd meg a műtermet, a tanárokat, és ha tetszik gyere... Ha nem szimpatikus senki nem erölteti rád!


Viszont dolgozni nagyon nehéz mellette, mert sajnos mivel több iskola bérli az épületet teremhiányunk van. A tanárok megértőek, segítőkészek, sokszor tudtunk akludozni hogy nekünk is kedvezőbb legyen de alapvetően nappali tagozat, sok órával.


Remélem segítettem... :)

Nem vitatkozni jöttem ne értse senki félre, ez csak a saját tapasztalatom. Nekem megfelelt és a szakmámmal én már év közben is el tudtam helyezkedni.

2017. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, lemaradt*

A Budai rajziskolát ajánlom még, viszont a tandíj sajnos nagyon magas.

2017. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Azóta többször átgondoltam, olvasgattam még, weboldalt, Facebook oldalt, YouTube csatornát végig néztem, és ugyanígy nézegettem más iskolákat is, és még mindig a SZÁMALK a legszimpatikusabb. Nincsenek is hatalmas elvárásaim igazából, nem kell, hogy tökéletes legyen, a mostani sulimnál biztos jobb, és a kérdésemben említett webdesigner képzésnél sem rosszabb és nem nagyobb lehúzás, mert az volt vagy 200000 Ft, és nem sok mindent tanítottak meg, csak nagyon az alapokat.

Úgyhogy szinte már bele is éltem magam, hogy oda fogok járni. Nyílt napra menni fogok mindenképp. :)

2017. nov. 6. 21:04
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma volt nyílt nap. Sajnos elég nagyot csalódtam, de lehet, hogy csak én voltam ilyen szerencsétlen...


9-től délután 2-ig tartott ugye, sajnos a rossz útviszonyok miatt csak fél 10-re értünk oda (mint kiderült, 9-kor volt valami tájékoztató előadás).


Bementünk, recepción megkérdeztük, hova kell menni, ott beirányítottak a Gábor Dénes Előadóterembe (ha jól emlékszem a nevére), ahol érdeklődtünk a grafikus szak iránt. Nem mondtak, nem kérdeztek, és nem adtak semmit, mi meg azt sem tudtuk mi van, beirányítottak a 101-es terembe, hogy mutassam be a portfóliómat... Azt tudom, hogy beiratkozáshoz kell, de arról nem találtam semmi infót, hogy pontosabban minek kéne benne lennie, de egyébként is csak meg szerettem volna nézni, milyen egy tanóra, nem volt még szó beiratkozásról. Szóval nem volt nálam semmi portfólió, de anyum elhozatott velem néhány rajzot, hátha kell, szóval ő gyorsan kiszaladt a kocsihoz ezeket behozni. Még mindig nem tudtam, hol vagyok, mi történik, miért kell ezt, de beletörődtem, vártam. Többi portfóliós ember végzett, mikor láttam a nagy A/3-as rajzokat mindnél, éreztem, hogy itt baj lesz, inkább el kéne menni. De anyum erősködött, hogy de ha már itt vagyunk, mutassam meg a rajzokat. Szóval legutolsóként odakullogtam az asztalhoz, leraktam azt a 3 db rajzot, és megkaptam a kioktatást, hogy ez borzasztóan kevés, ezzel nem vehetnek fel, nem is olyan rajzok, amilyet kérnek, a tájékoztatóban is bele van írva milyen kell, nem érti, hogy gondoltam ezt az egészet...


Bocsánatot kértem, mondtam, hogy semmilyen tájékoztatót nem olvastam, én csak egy tanórát akartam megnézni, de ide küldtek. Elköszöntem és hazamentünk.

2018. febr. 28. 22:58
 7/7 anonim válasza:
2021-ben az első válaszoló szöges ellentétjét tudnám mondani. Jófej tanárok, tök jó közösség, modern környezet, eredeti adobe programok minden tanuló számara
2022. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!