Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előadásokon jegyzetelésre...

Előadásokon jegyzetelésre alkalmazás?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani valami nagyon hasznos, egyszerű, mégis sokoldalú programot, amit egyetemen előadásokon jegyzetelésre használhatok, főként matematikára?

2017. okt. 11. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívják, hogy négyzetrácsos füzet... Kézzel még mindig sokkal egyszerűbb és gyorsabb jegyzetelni, mint gépen vagy tableten. Ha nem tudod követni, akkor pedig vedd fel az előadást diktafonnal
2017. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Közönségs spirálfüzet meg ceruza/toll - ez a legegyszerübb és legmegbízhatóbb.
2017. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért írták a füzetet, mert próbálhatsz bármilyet egyik sem lesz elég egyszerű és elég gyors. (tapasztalat 2+1 mérnöki szak alapján)

Ha meg kézzel (tollal) akarsz kézírást "bevinni" akkor már egyszerűbb a füzet + scan.

Lehet próbálkozni, hogy egyből specifikus programmal (WolframMathematica, MathCad, SmathStúdió, stb) viszed be (ami jól lenne, mert egyből lehet megoldásod is) akkor az minden lesz csak nem gyors!

2017. okt. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elözöhöz még hozzáfüzném, hogy a kézzel, füzetbe jegyzetelést nagyon egyszerüen lehet gépre tenni - otthon szépen begépeled. Ennek nagy elönye, hogy ha még aznap beírod a gépedbe, akkor azzal átismétled az órát és félig meg is tanulod az anyagot, sokkal jobb hatásfokkal, mintha csak vizsga/ZH elött próbálnád újra átnézni.

Nekem ez a módszer rengeteget segített, hoyg rovidebb idö alatt és sokkal alaposabban megtnauljan a szükséges anyagokat!

2017. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Próbáltam többet is - a papír-ceruza kombó verhetetlen.
2017. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én direkt vettem saját jegyzet készítésére, illetve könyvek, jegyzetek olvasásához egy tabletet.


Elég jól beválik, főleg mert asztali Windows 10 van rajta.

De matekhoz tényleg a füzet a legjobb.


Viszont néhány tárgyat, ahol kevesebb az ábra géppel szoktam írni + van hozzá tollam, így rajzolni is könnyen lehet a jegyzetbe.

Onenote-ot és Word-ot használok főként.

2017. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!