Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rajtam kivűl vannak olyanok...

Rajtam kivűl vannak olyanok akik nem egyből érettségi után akarnak tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Érettségi után inkább elvégeznék 2éves okj képzést( többlet pont és lenne köze ahhoz a szakhoz mire mennék fősulira).

És csinálnék egy nyelvvizsgát is.

Sokan vannak még így rajtam kívül aki két évvel később kezdene a fősulin?



2017. okt. 13. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak páran. Én öt éves gimibe jártam, azt hittem, hogy én leszek a "legvénebb" az évfolyamunkon az egyetemen (GTK). Azt mondom, hogy legalább az évfolyam harmada vastagon idősebb nálam. A legtöbben OKJ-t végeztek, páran FSZ-t, van, akinek ez a második diplomája, de olyan is, aki több év munka után "jött vissza" az egyetemre. Mondjuk volt osztálytársam meg mérnöknek tanul, náluk ő a legidősebb. Némileg tudományterülettől függ.

Amúgy, ha kapcsolódik a szakodhoz, amire később mennél, akkor inkább az FSZ-t javaslom, mert érdemjegytől függően több pontot is hozhat, másrészt meg egy rakat kurzust el fogsz tudni ismertetni utána.

2017. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam az fsz-n is csak nem találtam program tervező fsz képzést indító sulit a környékemen sajnos.(Tatabányán lakok)
2017. okt. 13. 16:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok végzős, nálunk kb 3 ember akar továbbtanulni a 22-ből, a többiek (köztük én is) családi vállalkozásban vesz részt, külföldre megy vagy okj-ra (ami csak 1 év, ha itt a szakgimiben végzi). Mondjuk nekem elég is volt az iskolából most egy jó ideig.
2017. okt. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!