Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Help!? Nagyon sürgős! Művészet...

Help!? Nagyon sürgős! Művészeti iskola ügyben segítene valaki? (többi lent) 16/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden a sztori + probléma: Újból kezdtem a kilencediket, csak másik iskolában, mivel az előző, illetve a mostani szakmák nem nekem valók hosszútáv mint kiderült, ennek ellenére hasznos dolgokat tanultam.

Jelenleg az egyetlen Isten adta tehetségemmel akarnék valamit kezdeni, a rajzolással. Imádok rajzolni, imádom a színeket, de nem húzom a szót. Papíron szeretek alkotni, nem tableten vagy valami táblagépen. Több mint 1 hónap telt el, ezért gondoltam még nincs késő váltani, nem úgy mint legutóbb. Kérdéseim:


-Milyen iskolákat ajánlotok? Vannak régi kérdések de azóta lehet, hogy rosszabb, avagy jobb lett az iskola.


-Mi annak a szaknak a neve amiben vagy csak és kizárólag papírra kell rajzolni, nem gépen, vagy legalább is nagyrészt a régi jól bevált papíron? Tudom, hogy hülyének tűnök ettől de már annyi mindent tartalmaz egy dolog, hogy nem merek kockáztatni, és inkább kérdezek minthogy (még több)hülyeséget mondjak.


-Megérné? Rajzolással Magyarországon lehet munkát találni, vagy esetleg külföldön?


-Hatalmas probléma? A jegyeim nem valami jók, és mivel megint szakiskolába járok, így a tesi, matek (fel vagyok mentve), magyar, angol, történelem és term.ismereten kívül nem nagyon volt közöm máshoz előző évben és a mostaniban. De! Próbálok változtatni a normális tárgyaknál a jegyeim, és lehet nem látszik a kérdésemből de a magamhoz való eszem megvan ahogy makacsságom és empátiám is.


-Lehetetlen elképzelés? Sokakat jegyek alapján vesznek fel anélkül, hogy látnának egy képet is az illetőről. Lehetetlen lenne az, hogy négy szemközt beszéljek az igazgatóval? Ezt úgy értem, hogy nem csak azért akarnék olyan szakra járni mert nincs más választásom, hanem mert kiskoromtól kezdve az életem része a rajzolás mint a lélegzés. Bármilyen rajzzal kapcsolatos próbán részt vennék, döntsék el a rajzképességem alapján lehet velem kezdeni valamit vagy sem, csak ne a jegyeim alapján. Nem olyan vészesek, de sokaknak jobbak. Szóval lényegében egy lehetőséget szeretnék ahol bizonyíthatom igenis jó döntést hoztak azzal, hogyha felvesznek. Tény, hogy igazgató, de attól még ugyanúgy ember, ugyanúgy volt tinédzser és ugyanúgy követ el hibákat mint mindenki...



2017. okt. 15. 17:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és Budapesti vagyok.
2017. okt. 15. 17:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem személyesen menjetek be a művészeti sulikba és ott érdeklődjetek. Ez a legjobb módszer.
2017. okt. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy nem igazan kellene ragaszkodnod a művész iskolakhoz . Hidd el nem feltétlen jo heti ötször 4 oran keresztül szakorakon ulni, hétvégén is szakmunkakat csinalni, emelett a maradék szabadidod is a beadandokra fordítani, mert elveszi a kedved az alkotastol.Ha rajzolassal akarsz foglalkozni, fordíts időt a digitalis technika elsajátítására is. Szép es értékes a kezzel készített munka, de nem sok mindent lehet vele kezdeni manapság, ebben a szakmában szinte alap követelmény a gépi alkotas jartassaga . A képzőművészeti szakközépiskola grafika szakán is oktatják első évtől kezdve, de természetesen ha érdekelt vagy a dologban egyedul is kiehet igazodni egy programon, ha sokat gyakorolsz.

Azt tanácsolom hogy regisztralj minél tobb internetes platformra. Deviantart, instagram, tumblr... Hasonlók... es rakd fel a munkaid. Rögös út viszont rengeteg embert elerhetsz vele, s motiváló mennyiségű támogatást kaphatsz:) (főleg ha elsődlegesen nem a magyarok felé nyitsz.)ha már késznek erzed magad, indíts comissionokat, abbol is egészen jo pénzt kereshetsz ha jól csinalod....

Természetesen nem akarlak lebeszélni, hisz ha igazán ez a vagyad, ugyis megvalósítod ... De szerintem ez egy kellemesebb út. Hidd el a későbbiekben nem az fogja erdekelni a céget, milyen jegyeid voltak es hova jártál, hanem a kepesseged, a kreativitásod es a gyakorlatiassagod.


Majd írd meg hogy döntöttél, es hogy sikerult, érdekel !:))

2017. okt. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!