Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át tudok menni szakközépből...

Át tudok menni szakközépből művészeti suliba?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Budai Középiskolában tanulok. Most kezdtem a 10.-et kereskedelem szakon. Viszont a tánc és az ének lesz az amivel foglalkozni akarok a jövőben. Nem én választottam a sulit se a szakot. Van esélyem így átmenni művész suliba? Vagy nem érdemes? Inkább járjak külön?

2017. szept. 4. 09:03
 1/2 anonim válasza:

Szerintem nincs esélyed.

Én is Budais vagyok, szakgimis, év végén szerettem volna átmenni egy gimnáziumba, de lehetetlen. Nem lehet az egyes tagozattípusok és szaktípusok között váltogatni. Ez részben az idegennyelvek száma miatt van, részben pedig azért, mert kihagytál egy egész évet, mialatt a másik suliban haladtak a dolgokkal, hogy ezt bepótold, mindenből osztályozóvizsgát kell tenned az egész éves anyagból. És úgy sem biztos, hogy felvesznek. Sajnálom, hogy nem tudsz átmenni, én is számította rá, hogy sikerül, de nem lehet. Szóba került az is, hogy emiatt évet ismételnék és újrakezdeném a kilencediket a másik iskolában, új lappal, te azt pedig törvényileg nem lehet. Szar ez így, nagyon. De szerintem járj külön, és majd a középsuli után tanulj tovább.

2017. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen én is így gondolkodtam, hogy érettségizem és aztán maximum elmegyek tovább tanulni a tánc téren. :) Már vannak elképzeléseim, szóval majd meglátjuk :)
2017. szept. 12. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!