Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fél év alatt, magántanárral...

Fél év alatt, magántanárral fel lehet készülni a 90%-os matekérettségire?

Figyelt kérdés
Nyáron pedig majd foglalkozok a deriválással stb. ami az egyetemre kell, mert fakt nem megoldható.

2017. okt. 15. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Mégis ezen idő alatt van más elfoglaltságod vagy egész nap, fél évig csak a matekkal kell törődj?

Csak a min. 90%-os érettségi eredmény számít vagy a mögöttes tudás?

Közép vagy emelt szint?

Most milyen szinten vagy?

Mennyire megy a matek? Milyen gyorsan tanulsz?


Ezek nélkül nehéz volna megválaszolni.


Amúgy ha a logikád megvan és most simán megírnál egy érettségit egy erős hármasra vagy négyesre, emellett van magántanár és ami a legfontosabb(nagyon sokat gyakorolsz), akkor még suli mellett is fellehet készülni a közép matekra.

A titok az, hogy csinálj meg minden volt évi feladatot, és az érettségin lévő témaköröket kell csak begyakorolni.


Amúgy a deriválástól nem kell félni az egyetemen. Az a legkönnyebb, amivel fogsz találkozni. :D A mumus inkább az integrálás/fv-es dolgok.

2017. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Igazából kicsit gáz lesz a válaszom.

Természetesen számít a mögöttes tudás is, bár nem tudom menyire lehet megírni 90%-ra tudás nélkül, a kérdésedből ítélve valószínűleg meg lehet.

Középszint, az emeltet nem igazán tartom valósnak, tekintve hogy 2 év alatt tanulom azt az anyagot, amit a gimiben 4 év alat, tehát elég felszínesen, és mivel ez egy szakközép, nem igen foglalkoznak az emeltes anyaggal.

Na itt jön be a gáz dolog. Eddig még nem viszem túlzásba a tanulást, most fogom majd rávenni magam. Azért gondolkozik így az agyam, mert szinte valódi tanulás nélkül (pár gyakorlás meg órán odafigyelek) 3-4 es szinten vagyok. Azt viszont tudom, hogy ez nem lesz elég, ezért nyaggatom magam hogy rengeteget tanuljak (ezt ne értsd félre úgy, hogy nem szeretem a matekot, sőt, a kedvencem (vagy az egyik kedvencem)).

Azt észrevettem, hogy relatíve gyorsan tanulok új matek anyagokat.

2017. okt. 15. 21:47
 3/4 r.lea válasza:

Kedves kérdező! Ha akarod, és ha igazán akarod, akkor most kell elkezdeni (SOS).

több dolog kell hozzá:

1.NAPI SZINTEN - ÖNÁLLÓ TANULÁS

Önálló tanuláshoz tankönyvek:

Én a "Matematika gyakorló feladatlapok"-at ajánlom (AKG-s gyakorlatközpontú tankönyv)

Czapáry Endre Korom Pál v. csak Korom Pál -évfolyamfüggő :9. osztályostól a 12-ig VÉGIG (ha végigcsinálod tapasztalat szerint min. 1 jegy javítás a suliban)

2. Magántanár - aki középiskolában tanít jelenleg is, és mindenben segít.

3.? talán egy érettségi előkészítő tanfolyam.

4. Minden matekórán figyelj, ha csak tehetséges vagy, az kevés, a befektetett MUNKÁN múlik minden.

5. ÍGY ki tudod hozni magadból a MAXIMUMOT, de a % függ a feladatsortól is.

6. A többi problémával majd akkor foglalkozz, ha aktuális, tanulhatsz majd felsőbb évfolyamosoktól, több egyetemen van felzárkóztató...

Sok sikert és sok szerencsét, és sose hagyjon el benneteket a remény!

2017. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne csak erre az egy tárgyra öszpontosíts. Én pl próbaérettségin 96%-ot írtam, de a rendesen csak 88 lett. Nekem a matek nem kellett szóval nem volt baj, hogy keveseb lett, mint amire számítottam, de a -8 pont (főleg duplázással) miatt simá lecsúszhattam volna a határról. Szóval ne sakkozd ki nagyon mert simán lehet, hogy lesz benne egy olyan feladat ami nem megy. Ne ezen múljon a felvételi.
2017. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!