Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri még manapság gépészmérn...

Megéri még manapság gépészmérnöknek tanulni? Elavult már ez a szakma?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan végzik el a szakot, és attól félek, hogy telített lesz. Másrészt, attól félek, hogy már elavult ez a szakma, nincs szükség rájuk.

2017. okt. 16. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem telített. Közel sem annyian végzik el, mint amennyit a piac feltudna venni.


Félni attól, hogy elavul? Akkor nem is neked való ha ennyire nem ismered, hogy miről szól.

2017. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjunk az informatikából indul ki, ami 20 éve haldoklik, telített és mégis hiányszakma. :D
2017. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem mennék gépészetre a helyedben.

Akkora szopás mint egy ház. Első félévesként mondom neked.

Napi 8 órát vagy benn, az anyag mennyisége kb 4x annyi mint egy középiskolainak. Ha ez nem elég, akkor még telinyomnak házikkal rajz, statika, dinamika, tervezés stb... szóval ha volt hétvégéd akkor már nincs.

Mire megcsinálod a házit a hétvégédnek annyi és az anyaggal meg kőkeményen haladtok!


Gépészetet ne! ha csak nem vagy a szorgalom mintaképe és rohadt jó matekos/fizikás.

2017. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én épp elsőéves vagyok Mechatronikán (Az első félévünk kb 100%-ig megegyezik a gépészmérnökökével), mégse vagyok ennyire elhavazva... Gondolom egyeteme válogatja, hiszen, ha olyanra mentél ahol van 400 másik osztálytársad, annak a felét félévre kibuktatják. :D
2017. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

#3 - Azért remélem nem haragszol meg, ha egy első féléves véleményét senki nem veszi komolyan. Ha legalább már lehúztad volna az 5,5 évet az egyetemen és a hátad mögött lenne jó 10 év szakmai tapasztalat, és így mondanád mindezt, akkor még talán hihető is lenne. De ez így csak mulatságos volt.


Kérdező, ez a szakma egyáltalán nem elavult, sőt egyre nagyobb igény van gépészekre is. Könnyű elhelyezkedni, jók a kereseti lehetőségek, eléggé szerteágazó a szakma. Persze mindez csak akkor jelent valamit, ha valóban érdekel téged ez a terület.

2017. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Lehet akkor az egyetem sajátossága.

Én reggel 8-tól benn vagyok minden nap 3-5-ig, pénteken meg délig.

2 hetente 2 "kiszh" , illetve minden hónapra van beadandó 3-4 tárgyból. Ha rajzolsz az magában sok idő, ha statikázól akkor meg olyan a feladat hogy felsőbb évestől kell segítséget kérni mert mire odajutsz hogy veszitek marad rá 1 hét.

1-1 házi meg jól megcsinálva (ahogy elvárják a formai követelményeket) alsó hangon 4 óra hogy kinézzen valahogy, + még ha számolsz az is idő.


Az lehet én találom túl keménynek mint elsőéves... bár akikkel beszéltem is mondták hogy jó lenne ha 3 részre tudnál szakadni mert így valami kimarad mindenképp. Ez csak saját meglátás és ,,tapasztalatocska" hogy többet ilyenre nem.


Nem kell komolyan venni amit írtam, de nem ferdítettem.

A beadandót kapod, kapod az elméletet, gyakorlatot.

Ha neked más tapasztalatod van mint gépészmérnök/mechás nyugodtan írhatod.

Abból legalább lát valamit a kérdező:)

2017. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem értem minek kellene 6 évet egyetemen töltenem, vagy 10 év szakmai tapasztalattal rendelkeznem ahhoz hogy véleményt formáljak az adott szakról:D

Nem hallottam senkitől hogy jövőre milyen jó lesz mert lesz időd ,,tanulni" és nem csak a vizsgaidőszakban átnyálazni a könyveket és a leadott anyagot.


Ettől függetlenül lehet jó a szak és keresett, csak tudni kell gyorsan megcsinálni a feladatokat, és gyorsan tanulni.

2017. okt. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a Mechás :D


Nekünk eddig EGY darab beadandónk van. Kötelező "házikat" eddig nem kaptunk. Bár igaz, hogy én levelezőin vagyok, szóval valószínűleg kevésbé b*szogatnak minket, mint a nappalisokat.


Hét tantárgyam van. Eddig úgy néz ki, hogy háromból meglehet szerezni a vizsgaidőszak előtt a megajánlott jegyet.


Én szerintem egyelőre egyedül a matek az ami vészes, annak ellenére, hogy szeretem. Meg gondolom a többieknek a mechanika, bár nekem szerencsém volt, hogy gépészeti szakgimnáziumba jártam, szóval egyelőre ahol most járunk mechanikából, én azokat tanultam. :D

2017. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, elfelejtettem mondani, hogy nekünk egyáltalán nincsenek kötelező zh-k, csak félévi vizsgák.


Ahol pedig van zh lehetőség, az kiváltja a félévi vizsgát. :D

2017. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 - Véleményt így is formálhatsz, de nem lehet komolyan venni. Nulla szakmai tapasztalatod van, a rálátod rettentő minimális. Nem tudod milyenek a munkakörök, milyenek az irányok, hol tart a tudományterület és még sorolhatnám. Az hogy első félévben nehezek a tárgyak és tanulni kell, az nem releváns. Ne azért menj vagy ne menj egy szakra mert nehéz vagy sokat kell tanulni. Ezeket most nem leszólásként mondom, én is voltam első féléves kis seggdugó, nyilván valahol el kell kezdeni. De ennyire minimális tapasztalattal nagyon erős vélemény az amit leírtál.
2017. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!