Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szarok a jegyeim akkor is...

Ha szarok a jegyeim akkor is érettségízhetek már 11. -ben?

Figyelt kérdés

Ugye, akkor meg kell csinálnom a 12.-es osztályozó vizsgát (az összes alap tantárgyból) is az érettségin kivül, de ha 2-es, 3-mas jegyeim vannak ez akkor is lehetséges?

Nekem igazából elég, ha 11, 12-ben az összes tárgyam 2-es (nem azt célzom meg, de ahogy esik...), s az érettségimnek sem kell gyenge közepesnél jobbnak lennie, nagyon max. 300 pont kell majd az egyetemhez. Azt is duplázással tudom majd elérni.


Szóval ezt így is lehet?



2017. okt. 18. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Csak idegen nyelvből és informatikából érettségizhet előrehozottan. A jegyeknek ehhez nincsen köze, akkor is mehetsz, ha kettes vagy (bár kérdés, hogy úgy érdemes-e...). Ha 11.-ben jelentkezel, akkor 11. és 12. osztályból kell írnod osztályozó viszgát az adott tantárgy(ak)ból, majd utána mehetsz érettségizni.
2017. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*vizsga
2017. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bármiből jelentkezhetek, nekem azt mondták. Csak ugye meg kell csinalni a 12.-es osztalyozókat. És lehet ez a tökéletes tanulóknak van kitalálva, ez az amit nem tudok...
2017. okt. 18. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul mondták. Nyelvből és informatikából mehetsz. A 12. évet mindenképp végig kell járnod.
2017. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Úgy van, ahogy leírtam, csak az informatika és a nyelvek jöhetnek szóba. Az lehetséges, hogy ezen szeretnének változtani vagy a jövőben módosítják, de jelenleg ez még így működik.

Nem feltétlenül a kitűnő tanulóknak van kitalálva, hanem azoknak akik az adott tantárgyból jók és úgy érzik, hogy előbb is le tudnának érettségizni, a sulis órákra már nincsen szükségük. Például ha XY mindenből kettes, de mondjuk németből nagyon jó mert kiskorától kezdve tanul vagy azt az egyet imádja és úgy érzi, hogy neki már nincs szüksége bejárni német órára mert keni-vágja az anyagot stb., akkor ő jelentkezik az osztályozókra, érettségire és akkor egy tantárgy már legalább le van tudva, az óráira sem kell bejárnia. Egyszerre lehet több tantárgyból is pl. angol+német, de olyan nincs, hogy mindenből előre leérettségizel.... Valamint egyébként két osztályozót kell majd írnod, egyet a 11. osztályból és egyet a 12. osztályból (majd ezek a jegyek kerülnek be a bizonyítványodba), és utána mehetsz érettségizni.

2017. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Meséljen, aki lepontozta a #4-et, mit tart benne haszontalannak?
2017. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Régebben mehettél másból is ha jól tudom... de olyanról hogy valaki leérettségizett volna teljesen 12. előtt még nem hallottam.
2017. okt. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!