Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nyomozó szeretnék lenni...

Ha nyomozó szeretnék lenni milyen iskolát kell elvégeznem?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyomozó lenni vagy magánnyomozó és nem tudom, hogy mindkettőhöz szükséges a rendőrtiszti iskola, vagy nem feltétlenül, elég ha elvégzem OKJ-n? És ha magánnyomozó szeretnék lenni akkor ha nyomozni szeretnék, akkor hogyan tudok, mert ha csak a google-n keresem az infókat akkor az elég csekély szerintem. Szóval valaki aki valamelyik szakon dolgozik azok tapasztalatait szeretném megtudni
2017. okt. 19. 13:21
 1/1 anonim válasza:

Elsőnek éretségi kell.

Aztán a megfelelő egyetemen bűnügyi igazgatásszervező alapszak elvégzésére lesz szükséged. (bár rendőri tiszthelyettesként is lehetsz nyomozó)


Magánnyomozóknak elvileg nem kötelező a felsőoktatás, ár ebben nem vagyok biztos, de nem árt ha kijárod.

A google-t ugye nem gondoltad komolyan? :’D

Magánnyomozóknak magánszemélyek adnak megbízásokat (pl. eltűnt csakádtag felkutatása) Az ilyenek megoldásához pedig ugyan úgy nyomokat kell gyüjteni helyszíneket/embereket felkutatni. Nem elég ha csak beírsz valamit a google-ba.

2017. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!