Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nos én nyomozó szeretnék...

Nos én nyomozó szeretnék lenni, érdekelne hogy mit kell elvégeznem?

Figyelt kérdés

Gondolom valamilyen rendőrtisztit, utána tovább tanulás, na és mi van ha mondjuk én angliába szeretnék nyomozó lenni.Úgyanúgy el kell végezni magyarországon a rendőrtisztit utána kimehetek nyomozónak?

Szakközépbe járok 10. osztályos vagyok, és engem nagyon érdekel a nyomozás, végleg egy film láttán döntöttem el, hogy az leszek!Ez a film a Sherlock Holmes.

(lehet hülyének néztek de én komolyan ilyenfajta nyomozó szeretnék lenni) :)


2010. febr. 9. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
:) Sherlock Holmes fikció, de én is nagyon szeretem. Igen, jól tudod a rendőrtisztit kell elvégezni, azon belül is a bűnügyi igazgatási alapszakra kell jelentkezni. Ha ilyesmi az érdeklődésed ajánlom még neked a ZMNE-t, állítólag sok szempontból jobb..
2010. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
+ ha külföldi munka érdekel, erről a suliban kell érdeklődni, de ált. az ilyesmi szakmákra csak az adott ország állampolgárai jelentkezhetnek, legalábbis több esélyük van, szóval erről jövőre érdeklődj pl a suli nyílt napján..
2010. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A Sherlock Holmes kiváló sztori, csak éppen az egy film. A nyomozói munka 99%-ban adatgyűjtésből és megfigyelésből áll, sokszor még érdektelenebb, mint egy Colombo epizód.
2010. febr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hasznos, ha van bármilyen más irányú diplomád, és utána mész a rendőrség felé, és úgy tudom, vannak is ott ilyen nyomozók. Képzeld el, micsoda értéke van egy nyomozónak, aki jól ért a kémiához vagy az informatikához! (Az utóbbihoz igen-igen jól, hogy lépést tudjon tartani a bűnözőkkel!)
2010. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
de azzal számolj h k_urva kemény és komoly tesis elvárások vannak ám a rendőrtisztin. már a felvételi is egy nagyon komoly fizikai erőnléti felmérésből áll. sok papír kell hozzá, pszichológiai teszt és orvosi vizsgálatok (még urulógushoz is el kell menni, komoly) ja és a pontszámok bűnügyire...elég jól kell érettségizni hozzá. sokan úgy csinálják h egy felsőfokú szakképzést szereznek vmien rendőri suliban és utána levelezőre jelentkeznek a rendőrtiszti főiskolára, és mellette már tudnak rendőrként dolgozni. a nyelvvizsga nagyon hasznos, 14-30 ezer ftvel többet keres egy rendőr, ha van nyelvvizsgája. egyébként hamarabb nyugdíjbamehetsz majd és a nyugdíjad az azt megelőző fizetésed 100 %-a lesz. szóval megéri és izgalmas is. én is szerettem volna nyomozó lenni, de a súlyos hátgerincferdülésem miatt nem vettek fel így elmentem jogásznak, ugyanis jogászként bármikor dolgozhatok a rendőrségnek akár nyomozóként is :)
2010. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom ki mondta,hogy kemény a fizikai felvételi! SImán megcsináltam. Csak a nyávogós puhap*csűek esnek ki.
2010. jún. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!