Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok? Hova tanuljak...

Mit gondoltok? Hova tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Idén lettem nyolcadikos, de még nem tudom hogy hova menjek tovább.A matek és a fizika ami jobban érdekel.

Szerintetek gimnázium vagy egy műszaki szakközép?

A pécsi Zipernowsky Károly szakgimnázium mennyire lenne jó döntés?



2017. okt. 19. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha négyes-otos jeygeid vannak ezekből a tárgyakból és szeretnél diplomát akkor gimi. Ott majd meg lesz időd eldönteni hogy gépész, villamos vagy mechatronikai mérnök ( matek.fizikaval ezekre érdemes menni ).


Szakkozepet azért nem javaslom, mert ha jó iskola is, ott nincsen meg az a hajtás, az a tempó ami rászoktat az egyetemre. Nálunk egyetemen a szakkozepesek előbb kihullanak a szakmai tárgyakból, mint a gimisek, akiknek.semmi eloismereteik nincsenek. Ez azért van, mert a szakkozepesnek bár sok targybol már tudnak dolgokat, de ez nagyon kevés, nincsenek ahoz hozzá szokva hogy nagy mennyiségű anyagot rövid idő alatt tanuljanak meg. Ja és a nyelvek. Gimiben 2 nyelvet tanulnal, ami nagyok fontos a mai világban.


Persze ha nem biztos h tovább akarsz tanulni. Akkor szakközép

2017. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:)
2017. okt. 20. 18:01
 3/5 anonim válasza:
66%
Zipernowskyt semmiképp ne válaszd, menj inkább olyan iskolábba, ahol jó sok lány van.
2017. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hacky válasza:
100%

Heló, Én a Zipibe járok, most kezdtem a második évet. Először is tudni kell rólam, hogy tanulni nem túlzottan szeretek, de a 3-mas átlag megvan.

Tapasztalataim:

-9. osztály: Volt egy pár új tantárgy, legrosszabbak közé a szakrajzot sorolnám, és a munkavédelmet. Aki tanította nekem a munkavédelmet, elvileg még az a tanár szerint is felesleges, szóval képzelheted, hogy hogyan telt egy óra: tanárnak volt 100+ diája, és azokat másoltuk füzetbe aztán doga. Ez általában elég sok anyag és nyers is, kerek 2-es voltam év végén. Szakrajzból pedig nagyon sok mindent kell, rövid határidő, + ha egyik feladatlap rossz, a tanár ráír egy javítható egyest és nem mondja meg hogy mi a hiba, de következő órára legyen kész :). A gyakorlat nagyon jó, igaz 9.-ben csak fűrészeltünk és elméletet írtunk a füzetbe, ez az a tipikusan "túl kell élni" (legalább dogát nem írtunk az elméletből)


Nemtudom, hogy normális-e, de irodalomból egész 9. évben a bibliát vettük. Meg kellett venni a képes bibliát 8000ft-ért, kiolvasni, és ki jegyzetelni a füzetbe(ezzel be is telt a 9.-es füzet). (az alap 9.-es tananyagban is benne van ugye a biblia de nem ennyire). Ez miatt le is maradtunk a 9. es tananyaggal.


10.(eddig):Szakrajz nincs, ez abból a szempontból rossz hogy érettségi tananyag. (jövőre elvileg lesz). 1-2 új tantárgy: VT_E (vezérlés technica, electro), mechanica. A mechanicával eddig nincs bajom. VT_e-vel viszont annál több, tanár bunkó, öreg nő, pár éve lehet nyugdíjig, tanítani nem nagyon tud, folyton fejmosást tart mindenről, mintha ő lenne a megváltó. Minden dolgozatnál legalább fél osztály egyest ír (nekem 3 egyesem van (átlagom 3,6 mindenből) Pl:Megkérdeztem hogy mi van a táblára írva (egy nagy R volt ami f nek látszott), és lebaszott hogyha tanulnék akkor tudnám és hogy akkor most ebből következő órán dolgozat, és a szokásos fejmosását megtartotta, nemhogy elmondta volna hogy R. Na mindegy.


10. osztály:


Ugye 9. ben a bibliát vettük, ezért idén még nem volt nyelvtan óránk, mivel nyelvtanon is az irodalmat vesszük (több száz oldalakból tz a 9.-es tananyagból). Minden órára ppt-t kell vinnie valakinek, azokat másoljuk le, tanuljuk meg, és írunk belőle tz-t, röpdogát. Magyarul a tanár kb semmit nem csinál egész órán. (tavaly sem csinált nagyon semmit, mert a biblia kiírása a füzetbe házi volt, órán pedig elolvastuk ki mit írt le.



Hogy ne csak rosszat írjak:

Történelemből jó a tanár, jól magyaráz, normálisnak is mondható. (németet is ő tanítja)

Angol: Átlagos óra, átlagos tanárral

Gyakorlat: Imádom, minden tanár jófej. Az eszközök gagyik, töröttek vagy épp nincs, bár ez nem az iskola hibája. 10. ben már elkezdtünk esztergálni amit nagyon szeretek, és az osztályban én vagyok az egyik legjobb szerintem (nem vagyok egoista se nagyképű). Kb. csak ez tart vissza az iskola váltástól.



!Ezek az Én szemszögemből vannak + nembiztos hogy ugyanezeket a tanárokat kapnád!

2017. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Zipernowskyt neeee. Tanulmány bizonyítja, hogy az ott végzett diákok 20 % homokos.
2018. febr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!