Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok: olasz mellé...

Mit gondoltok: olasz mellé spanyolt vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés
aki angolt mer írni azt kíméletlenül lepontozom :D
2010. dec. 15. 19:27
 1/9 anonim válasza:
Szerintem mindenképp Németet. Európában az a legismertebb nyelv az angol után.
2010. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Angolt, majd németet. Ha ezek megvannak, akkor franciát. Utána jöhet a spanyol, bár inkább az orosz.
2010. dec. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az olasz nagyon hasonlít a spanyolra, ugyanúgy mint a német az angolra, könnyű összekeverni, pláne ha egyszerre tanulod. Mondjuk ez egyén függő, de többségében igaz. Tehát akkor németet. Bár szerintem a legjobb párosítás az angol, spanyol, de szerencsére mindenki maga döntheti el :)


Amúgy, előny is lehet ha hasonlít, de ez mint írtam változó lehet.

2010. dec. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jó a kiejtése, nem keveri az olaszt és a spanyolt.
2010. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Németet tanulj, aztán ha megtanultad, majd rájösz, hogy nem ártana az angol sem. :D
2010. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
07:11: Már nem ezért vagy azért, de ha valaki beszéli a spanyolt vagy az olaszt, az valamennyire meg tudja érteni a másik nyelven írt szöveget. Az angolban és a németben elég kevés közös dolog van(vagyis sok, csak nem annyira jelentős).
2010. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hol képzeled el a jövődet. Ha a spanyol világgal kerülnél kapcsolatba, akkor a spanyol, egyébként a német nyelvet ajánlom.

Remélem, már beszélsz angolul, mert nélküle semmit sem ér a nyelvtudásod. Tapasztalat.

2010. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nyilván azért irtam hogy "aki angolt mer írni azt kíméletlenül lepontozom :D" :D
2010. dec. 16. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én olaszt tanultam először, utána estem neki a spanyolnak, de annyira hasonlít a két nyelv, hogy az nagyon zavaró. A spanyollal emiatt nem jutottam semeddig szinte. Más is mondta, hogy olasz és spanyol nem megy egyszerre. De még egymás után se, mert hülyét kap tőle az ember, pedig én több nyelvet tanultam és nem szoktam keverni őket.

Úgyhogy németet javaslom. Az is jó kis nyelv. Nehéz, de logikus.

2010. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!