Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME VIK villamosmérnöki...

A BME VIK villamosmérnöki szakra milyen tantárgyakból kötelező emelt szintű érettségit tenni? Vagy kötelező egyáltalán?

Figyelt kérdés
A pontok miatt, meg egyébként is matekból mindenképpen tervezek emeltezni, de fizikából, annak ellenére, hogy emelt szinten tanultam végig a gimiben, csak középszinten szeretnék érettségizni a pontok miatt. Ez elég, illetve fizikából kötelező vagy csak ajánlott emelt szintezni?

2017. okt. 23. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Elég, én is úgy mentem oda anno.
2017. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
felvi.hu
2017. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Egyikből se kötelező.

De ki fogsz bukni 50%-os valószínűséggel. Hallgatók több, mint fele soha nem diplomázik, és csak 10-15% végzi el egyenesben, és 720-an lesztek az évfolyamban, tehát minőségi oktatásra nincs lehetőség. Csak szóltam. A többi a te dolgod.

2017. okt. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-asnak: igen, tudom hogy nem bekerülni nehéz, hanem bentmaradni, de mint írtam: alapbol emelt szinten tanulom mindkettőt, de csak matekbol emeltezek, tehát az alapokkal nem lesz probléma.
2017. okt. 24. 07:57
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Ajánlott, de még mennyire! ;)

(Az ilyen 10% végzi el egyenesben xarságokat meg ne hidd el.)

2017. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Miért ne hinné el? Ha 10% végzi el egyenesben akkor mi van? Egyébként en kozep matek es fizika erettsegi nélkül jottem, a pontok miatt. Semmi koze nincs annak, hogy te hogyan gyujtod össze a pontot ahhoz, hogy kibuksz e vagy sem.

Fizikából eleg a kozepszint. Ott mindent ujra elmondanám kb. Matekból viszont jo ha fakton voltal, hiszen elmondjak az egeszet, de ha hallani sem hallottal rola, igen nehez lesz azt a rengeteg anyagot megerteni

2017. okt. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Én pár éve végeztem VIK-en. Nálunk ha jól emlékszem a felvettek 35% "végzett egyenesben".

Egyébként az oktatás nem az igaz (mondjuk itthon szerintem sehol sem az..). Több osztálytársam is úgy végzett, hogy például egy sima tranzisztoros kapcsolást nem tudott megtervezni és megépíteni. Kicsit hasonlított az előző iskolámban az elektrotechnikusira, önképző jellegű az egész (már ha olyan tudást is szeretne a diák, amit tud is hasznosítani). De ez szerintem nem baj, aki ezt nem tudja megtenni magától az úgy sem erre a szakmára született.

2017. okt. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan szeditek ezeket a statisztikákat, én a saját tankörömet tudom elmesélni. 20-an voltunk, jelenleg 10-en vagyunk egyenesben, 5-en csúsznak. 2-en mentek át az Óbudai Egyetemre.

Valamint Tevesz Gábor, dékánhelyettes mondta, h az átlagos elvégzési idő 8,5 félév - ami úgy jön ki, hogy a legtöbben 7 félév alatt végzik, és vannak akik pedig ilyen 10 körül, (pont8,5 kevés van).


(villamosmérnök, alapszak)

2017. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az a 8,5 fél év azokra vonatkozik, akik elvégzik. Tehát a felvettek kb 30%-40%-a.

De 8,5 félév nincsen, csak 9 félév tudod nagyon jól, az előtanulmányi rend miatt. Ha az első 3 félévben nem sikerül egy tárgy, akkor nem egy félévet csúszol a végzéssel, hanem kettőt, az előtanulmányi rend miatt.

Ezért a BME VIK az államis féléveid elpazarolásának helye, amiből csomó bevétele van az egyetemnek. A Hallgatók 80%-ának meg nagy veszteségei, ebből 50%-nak meg végleges vesztesége, mert soha nem kap diplomát.

2017. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 8,5 félév az ÁTLAG, és simán lehet, akár (Jelek 1 bukás + Erasmus/olyan tárgy bukása, ami nem kell szakdogához/specializációhoz, és pl. van tavaszi félévben, stb.). De ha ez nem így lenne, akkor se kéne benne lennie az átlagnak a lehetséges kimenetek között, (lásd szabályos dobókocka várható értéke).

Jelenleg közel 250-300-an vagyunk egy évfolyamon, 412-t vettek fel, amikor én jelentkeztem. Kb. ugyanannyian csúsznak minden évben, szakirányra is kb. minden évben ugyanannyi embert sorolnak be (idén 250-et egész pontosan). Ezek gyakorlatilag már mind elvégzik. Tehát nagyából 250/420 = 59,5%, durván 60% marad bent, és végzi el a BSc-t! Tehát a "felvettek 30-40%-a végzi csak el" minden kerekítési hibám ellenére nagyon távol áll a valóságtól.

2017. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!