Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debrecen Tóth Árpád Gimnázium?

Debrecen Tóth Árpád Gimnázium?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy aki oda járt/jár vagy most fog felvételizni biológia-kémia emeltre, annak mi az élménye ?

Nehéz volt?

Milyenek voltak a tanárok?

Milyen könyvekből tanultál?



2017. okt. 23. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is most fogok biosz-kémiára felvételizni ide.

Én járok felkészítöre,én ott vannak a legjobb tanárok.

Sok sikert!

2017. okt. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
66%
Szia! Én most épp bikémen vagyok :D Számomra elég jó élmény volt a szóbeli, nagyjából addig a pillanatig izgalmas, amíg ki nem húzod a tételt, mert utána már tisztában leszel vele, hogy tudod-e vagy sem :D Relatíve sok kidolgozási időt kapsz, én speciel felét sem használtam ki. A tanárok borzasztóan jófejek voltak és oldották a hangulatot és ha nem tudod a választ azonnal, megpróbálnak rávezetni és ha úgy rájössz, szintén megkapod rá a pontot :D Emlékszem, volt egy biosz kérdés amire nem tudtam a választ, a tanárnő rákérdezett tanították-e nekem-e ezt általánosban, nemet mondtam, utána nem firtatta. Ennek ellenére megkaptam a max pontszámot rá :D Én a sima, általános iskolás tankönyvekből tanultam teljesen egyedül, még az általános iskolás tanáraim sem segítettek felkészülni. Ne izgulj, az a legfontosabb, tényleg semmi okod nincs rá, ez nem érettségi :D Egyébként jövőhéten szerdán lesz nyílt nap, várunk szeretettel ;)
2017. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mrs.rogers válasza:

Szia ^^

Kicsit későn olvasom ezt a posztot, de remélem, azóta még vársz rá több választ, mindenesetre én is megosztok egy-két tapasztalatot.

Én is biokémes vagyok a tágban, szóval átérzem. A szóbeli nekem is egy tök pozitív élmény volt, egy borzasztó lazán vett dolog, tulajdonképpen olyan mint egy felelés egy normál tanórán, sőt, ott a felkészülési időd is, ami nekem pl. rengeteg volt, ha tényleg tudod a tételedet, akkor kb. 3 perc alatt ki tudod dolgozni, még ha izgulósabb típus is vagy. A tanárok (attól függ, kit kapsz) nagyon kedvesek veled, gyakran belesegítenek, rávezetnek ha nem tudsz vmit. Ha van egy jó kidolgozott tételsorod, amit párszor átolvasol, akkor easy peasy a szóbeli. De tényleg.

Ha ezek után is nagyon görcsölsz rajta, akkor azzal meg tudlak nyugtatni, hogy 1: NAGYON NAGY tehetség kell ahhoz, hogy 80 pont alatt szóbelizz. 2, hogy az írásbeli sokkal parább, azon több múlott, és azon már túl vagy.

Viszonyítási alap: én 84 pontos központival és 100 pontos szóbelivel 6. voltam, egyik osztálytársamat, fellebbezés nélkül 32. helyen vették fel 67-es központival és 88-as szóbelivel.

A könyvekről, szerintem semmi speckó nem kell hozzá, én anno mindent netről vagy sulis tankeretes könyvekből szedtem. A tételsor nem tudom, azóta mennyit változott, de ha gondolod, elküldhetem az enyémet.

Előre is sok sikert, és remélem, tudtam segíteni😊

2018. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!