Hova tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sopronban lakom, 8.-as vagyok és nem tudom hova tanuljak tovább.

Nagyon szeretek kondizni, gondolkozom a fitnesszedzőn, illetve van ilyen képzés itt, de nem hiszem hogy abból főállásként meg lehetne élni!

Még a kutyákat szeretem nagyon, gondolkodtam a kutyakiképzőn, de ezzel sem hiszem hogy meg lehet élni.

4,4 az átlagom és sokáig gondolkodtam a gimin, de abban sem vagyok biztos hogy felvennének.

Kicsit "szerencsétlen" vagyok és félek hogy alapból felvennének, de a felvételit elcseszem.

Szerintetek mi lenne érdemes?



2017. okt. 25. 18:02
 1/3 zoricabones válasza:

Szia!

Általában gimibe azok mennek akiknek fogalmuk sincs hova tovább még, de jó képességűek. Nekem időnyerés volt, de én mindig is tovább akartam tanulni egyetemen. Az egész attól függ, hogy értelmiségi munkát szeretnél e végezni vagy csak elvégezni egy OKJ-és képzést esetleg szakközepet. Le tudsz ülni és tanulni? Van segged hozzá? Mennyire erős a suli ahova jársz? Milyen arányban mennek onnan tovább felsőoktatásba a többiek? Van olyan tantárgy amiben jó vagy és érdekel?

Időnyerésnek tökéletes a gimi, de csak akkor ha valamilyen szinten tovább akarsz tanulni utána.

Az hogy felveszenk e vagy sem az rajtad múlik. Lehet letölteni gyakorló teszteket és azokat megcsinálni, hogy legyen rutinod. Nekifutni nekifuthatsz és utána még mindig dönthetsz úgy ha felvesznek, hogy nem szeretnél gimibe menni, ha meg nem vesznek fel akkor ez van. Akkor más után kell nézni.

Ajánlom a felvi.hu szakkeresőjét. Nézz szét mi van. Ott vannak önismereti tesztek is amik alapján ajánl szakokat. Ott mindent megtalálsz ;) ha találsz valamit ami érdekel, akkor érdemes olyan ismerőst megkérdezni vagy keresni olyan embert aki azzal foglalkozik éppen, vagy azon a szakon, irányban végzett. Ők jobban tudnak a megélhetésről beszélni és lehetőségekről beszélni (ám nem kell mindent készpénznek venni, érdemes több embert megkérdezni egyről)

Ne félj attól hogy nem sikerül. Ha meg se próbálod akkor máris elbuktál, de mi okod van nem beleadni mindent?

2017. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha mégsem akarsz utána továbbtanulni akkor elmész egy 1 éves OKJ-ra és azzal szerzel egy szakmát. Aztán elmész dolgozni. ( Kutyákkal kapcsolatban lehetsz kutya kozmetikus is azzal már bőven megélsz!)
2017. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Most egy szakgimnáziumot néztem, ami elég jó szerintem. A szakma amit ott tanulnék az Fittnessz és Wellnessz instruktor, de a kutyakozmetika is tetszik!:) Illetve itt van mellettünk Ausztria ami nagy előny, mert most fogok elkezdeni németül tanulni, és Au.-ban még egy benzinkutas is keres ugye 1200 Eurot.(360e.Ft) Arra is gondoltam hogy a szakgimi után még akár egy kutyakozmetikus OKJ-t is elvégzek, vagy akár többet, majd meglátom!:)
2017. nov. 2. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!