Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akkor én most hátrányos...

Akkor én most hátrányos helyzetű vagyok?

Figyelt kérdés

1. szüleim elváltak

2. egyszer még kiskoromban kaptunk segélyt az önkormányzattól amit papíron tudok igazolni.


(igen, azért a nyavalyás 25 plusszpont miatt kell)


2010. máj. 30. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

1. Azért nem vagy az, mert a szüleid elváltak, akkor minden második jelentkező az lenne. Fura, az enyémek is elváltak, de bennem fel sem merült, hogy hátrányos helyzetű lennék.

2. Egy egyszeri segély miatt nem leszel hátrányos helyzetű. Csak akkor, ha a jegyző védelmébe vett. Fogjátok már fel ezt, és tegyetek nyelvvizsgát vagy emelt érettségit. Nem fáj ám az.

2010. máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 czibles ***** válasza:
69%

inkább csinálj nyelvvizsgát, meg emeltezz.

tényleg ilyen szánalmas módon akarsz bekerülni? mondjuk teljesen mindegy, mert ha érettségikből nem tudsz összegyüjteni elegendő pontot, akkor egyetemről úgyis kibuksz majd...


(amúgy meg +80pontra lennék jogolult, de inkább nyelvvizsgáztam és emelteztem)

2010. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ne akarj bekerülni hátrányos helyzettel ez undorító
2010. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ti is tudjátok, hogy ebben a rendszerben inkább a stratégiázás, mintsem a tanulás a keresett módszer.

420-430 pontokat összeszedni közel lehetetlen számomra.

Közép szinten tettem 90-90%os vizsgát + van egy középfokú angolom, de a 400 pontot se súrolom. Hogy van ez? Nem tartom igazságosnak.

Az emelt szint, pedig egy rémálom. Ha tanulni se tud rá az ember, akkor miért várják el tőlem? Ez a 25 pont, pedig pont elég lenne arra hogy becsússzak. Higyjétek el, nem én lennék az az ember, aki nem oda való.

2010. máj. 30. 13:40
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Gondolj azokra akik jobb eredményekkel nem kerülnek be. Előlük veszed el a helyet, ha ilyen módszerrel jutsz be, pedig ők lehet, hogy jobban megérdemelnék.
2010. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni az emeltet, csak tanulni kell rá, sokkal többet, mint a középre. Aki meg tudja csinálni, na az való egyetemre. Sajna nem, nem kapsz +25 pontot. Tanulj szakmát, azzal többre mész.


Első

2010. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
53%

ha szülsz egy gyereket, azért +50 pontot adnak :)

mielőtt lepontoztok... csak poén volt :)

2010. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Egyik cigány osztálytársam a maximális pluszpontokat megkapja... Nem jobb tanuló nálam, nem is szorgalmas, ő csak a seggét menne rázni a főiskolára, semmi másért, de olyan szerencséje lesz, hogy felveszik és nem is fog kibukni... Egész 4 éven át a szerencsén múltak a jegyei, semmi máson, és természetesen mindenben a legjobban jött ki, mint tanárok kis kedvence. Persze mi voltunk a hibások (30 emberből 29 hibás, 1-nek van igaza), hogy miért nem barátkozunk vele, ő meg ráfogta arra, hogy mert ő cigány, és azért, holott semmi ilyesmi, csak utáltuk, ahogy benyal minden tanárnak, meg semmit nem tanul, és 5-ösösket szerez.

Remélem a főiskolán kicapják, mert nem odavaló. :(

Ezt muszáj volt leírni, mert nagyon kikívánkozott belőlem, bocsi.

A te eseted az más, az csak 25pont, ha tényleg tanulsz, szorgalmas vagy, akkor megérdemled.

Lilla

2010. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha van két közép 90%od meg egy angol középfokúd az 425 pont.. hova akarsz ennél többel, de emelt szintű nélkül menni? amúgy ha nem tudsz emelt szintet tenni, nem érdemled meg a felsőoktatást. mondom érdemled, mert magyarországon mindenki a te oktatásod fizeti(meg az enyémet is meg sokunkét). köztünk az a különbség, hogy nekem van 2 emeltem angol felsőfokúm német középfokúm.. és messze állok attól, hogy kibukjak egyetemről. Aki a kis alibi középszintűekkel jön egyetemre azokról megvan a többiek véleménye. És nagyon ritka, hogy ezek az egyetemet sokáig húzzák. SZAKMA!!


egy egyetemista

2010. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nem 425 hanem 395.. akkoris, hova akarsz ennél többet emelt nélkül?
2010. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!