Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Néderlandisztika, skandinavisz...

Néderlandisztika, skandinavisztika vagy germanisztika?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok kozepiskolas es nagyon erdekelnek a german nyelvek, foleg a nemet, holland es a skandinav nyelvek. Gondolkozom rajt, hogy ezekre fogok menni egyetemre. Szerintetek megeri, ha idegenvezeto vagy tanar szeretnek lenni? Ha nederlandisztikara megyek akkor fe lehet venni a nemetet vagy a norvegot/svedet/dant masodik nyelvkent? Milyen a kepzes? Keresett a holland, es a skandinav nyelveket tanito tanar, illetve idegenvezeto?
2017. okt. 30. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Én dán és német tolmácsot ismerek. A dánt alig használja állítólag, szinte csak a német tudásából él. Talán idegenvezetőnek lenni nem lenne rossz, ha bírod azt, hogy 80-szor elmenj ugyanabba a múzeumba évente. :) A képzést nem tudom, de azt igen, hogy a holland abszolút nem keresett, uncsitesóm anyanyelvi szinten beszéli (ott nőtt fel), sehol nem kapott vele állást.
2017. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem igazán keresett, ha nem vagy anyanyelvi. Ha érdekel a nyelv, akkor tanuld meg. Egyetemen meg valami olyat tanulj, ami kompetenciákat fejleszt és piacképest tudást ad. Van aki 5 nyelvet beszél gimi végére, kettő megtanulása még nekem is összejött, pedig nem túl jó a nyelvérzékem, de a gimi tényleg semmi másra nem jó. Most külföldi egyetemeken oktatok, kutatási és városfejlesztési projekteket koordinálok, heti többször repülök, és mégis van időm nyelvet tanulni (épp kínai), tehát neked is bele fog férni az idődbe. Kezdd el, és amikor 18 leszel, akkor jelentkezz valami értelmes szakra, nyáron meg kimehetsz melózni a választott országba, és talán megragadsz ott, ha szeretnél. Nyelvisztikákkal is el lehet helyezkedni, de szinte semmilyen pluszt nem adnak hozzá az életedhez.


A szokásosakat már le sem írom, mint például hogy a tolmács és fordító szakma 90%ának pár éven belül átveszi a munkáját a mesterséges intelligencia, tehát aki ilyen területre készül, az nagyon nincs tisztában a világ dolgaival. Kamionsofőr se legyél.

2017. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Skandi
2018. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kvkamilla ***** válasza:
60%
Egyértelműen néderlandisztika. Németül nagyon sokan beszélnek felső fokon, nem leszel kiemelkedő ha azt csinálod. Oroszrol sok rosszat hallottam mindkét szakon. Holland keresett, kevesen beszélik felső fokon, tehát jól is fogsz vele keresni.
2018. nov. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!