Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne valaki olyan kedves és...

Lenne valaki olyan kedves és segítene nekem? Eltévedtem az oktatás útvesztőjében :D A sztori röviden lent

Figyelt kérdés

Szlovákiai diák vagyok, jövőre érettségizem egy szakközépben ahol közgazdaságtant és gépészetet tanulok.Teljesen más irányt választottam magamnak a továbbtanulásra, pszichológus szeretnék lenni.Mivel nem nagyon vagyok a szlovák nyelv expertje,ezért döntettem úgy,hogy inkább az Eltén próbálnám meg.

Mivel oda kell biológia meg valami egyéb amit emelt szinten teljesítek (ami nálam az angol lesz) kicsit kétségbe estem,mert esélytelen,hogy bioszból itt a sulimban tudjak érettségizni.

Szóval a fő problémám eddig ugye az érettségi kérdése,meg azért sok évet se szeretnék most veszíteni,meg hát jó lenne ha a pontjaim is meglennének,hogy fel vegyenek szóval abszolút nem tudom,hogy most mit hogyan ezért most hozzátok fordulok megoldásért mert sajnos a körülöttem lévő embereknek sincs több tapasztalata a magyar oktatási rendszerrel mint nekem.



2017. nov. 1. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, honnan szedted, hogy kell a biosz érettségi - nem kell. A következő tárgyakból kettő eredményét veszik figyelembe, mint felvételi tárgy: matek vagy magyar vagy töri vagy biosz vagy többféle nyelv. Azt jól tudod, hogy kell egy emelt legalább, az ezekből a felsorolt tárgyakból kell, hogy legyen. Szóval nem muszáj bioszból érettségizned.

Ahhoz viszont, hogy meglegyenek a pontjaid, mindenképp érdemes két emeltet csinálni, vagy legalább egy felsőfokú nyelvvizsga kéne az emelt angolod mellé (nem angol nyelvből, hanem valami másból, mert abból nem fogadják el pluszpontnak az emeltet és a nyelvvizsgát is). Szóval járhatóbb út a két emelt.

Maximum 500 pontod lehet a felvételizéskor, ebből ilyen 430-450 pont körül szokott lenni a pszichológia szakon a ponthatár, úgyhogy elég magas az elvárás (mivel hatalmas túljelentkezés van).


A felvi.hu honlap a hivatalos, ezt keresd fel felvételi ügyekben, illetve szerintem érdeklődj náluk pontosan arról, hogy a te szlovák érettségid egyenértékű-e egyáltalán a magyarral.

2017. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!Utána járok az érettségi pontoknak akkor valahogyan.Köszönöm szépen a válaszod,nagyon hasznos volt.
2017. nov. 2. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!