Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi diplomával vagy HR alap...

Jogi diplomával vagy HR alap diplomával lehet könnyebben elhelyezkedni? Melyik ér többet?

Figyelt kérdés
elhelyezkedés, pályaválasztás, HR, jogász, fizetés, diploma

2017. nov. 3. 11:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen lejön, hogy te csak a szüleid miatt mentél jogra. Itt panaszkodsz, hogy nem jó, magolni kell stb. Ha szeretnéd, akkor látnád a szükséges összefüggéseket és nem csak ennyire a magolásra állnál rá. A te helyzetedben én azt ajánlom, hogy válts. A humán és a reál tárgyak mindig értékkel bírtak. Amit előttem írtak, attól neked nem kell félned, mert az min 80-100 év múlva kezdődhet el. De most ne én győzködjelek, ha nem akarsz ne tanulj jogásznak, csak nem értelmes amit csinálsz, mert reál tárgyat preferálod, erre fel jogról akarsz menni hr-re ami nem reál és inkább hasonlít a töltelék szakokhoz sajnos. Hr-es kb mindennel lehetsz ha van hozzá képességed, nem feltétlen iskolai végzettséghez van kötve, mint pl. az ügyvéd.


Mellesleg én pénzügy-számvitelen vagyok, tudom mi a reál, de a humán nem fog eltűnni. A jog az jog marad mindig, de ez az én véleményem. Szerintem te változtass, mert pont az ilyen egyetemről kikerült jogászok, kapcsolatok nélkül nem kapnak munkát, és ezekre mondják, hogy sok van. De amint mondtad neked vannak kapcsolataid, szóval anyagilag megérné, de mivel már most nem szereted elég nagy hibába estél, hogy nem azt tanulod amit élveznél.

2017. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagy dilemmában vagyok, mert nincsenek gondjaim a reál tárgyakkal (gimis tapasztalat) viszont kiemelkedően jó sem vagyok belőlük! de a jog engem nem hoz lázba az 100%, hisz már most nem érdekel egyetlen része sem, de legalább biztos állásom lesz és megtanulható, ez tart itt, és itt is fogok maradni most úgy döntöttem.
2017. nov. 7. 12:22
 13/15 A kérdező kommentje:
Max miután van egy biztos jogi diplomám, utána csinálok mást
2017. nov. 7. 12:27
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyébként a hr tényleg nem nevezhető reálnak
2017. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak írom hogy teljesen igaza van HR és lehet jogi diplomával is,a magyar HR barátnői gittegylet, vègzettsèg,tudás, tapasztalat nem szükséges,nő legyen meg kapcsolat legyen,ez a 2 dolog számįt
2018. márc. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!