Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha történelem tanár szeretnék...

Ha történelem tanár szeretnék lenni mit és hogyan csináljak? Milyen tárgy illik a történelem mellé?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok gimnáziumban, 17 éves fiú és történelem tanár szeretnék lenni illetve még egy tárgy kell úgy tudom, de azt még nem tudom hogy mi legyen szóval milyen "tárgy" illik a történelem mellé? vagy mit szoktak? pécsi egyetemen van ilyen lehetőség? Hogy működik ez? Emelt érettségit kell tegyek történelemből?Eléggé tájékozatlan vagyok még, válaszokat köszönöm előre is :)

2017. nov. 5. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
felvi.hu
2017. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt egy emelt érettségi. Válassz mellé mondjuk földrajzot.
2017. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha reál is szóba jöhet, akkor matek, vagy term. tud szerintem, azokból szinte mindig hiány van.
2017. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A magyart csak abban az esetben válaszd mellé, ha nagyon szeretsz olvasni, mert egyetemen nagyon húzós lesz a kettő együtt. Viszont álláshirdetésnél a legtöbbször magyar-töri szakos tanárt keresnek, de a töri mellé egész jól passzol a földrajz is, ha érdekel.
2017. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még nem tudom, hogy mi lesz, csak a történelem a biztos. Illetve hallottam olyat, hogy nyelvet is lehetne-e mellé?! Mert akkor esetleg egy angolt csak nem tudom ez hogy működik.. Volt egy tanárom aki magyart illetve angolt tanított középiskolában de sosem kérdeztem meg hogy ez hogyan lehetséges. Ha magyarral lehetséges akkor történelemmel is?
2017. nov. 5. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, választhatsz hozzá nyelvet is. Láttam már álláshirdetésekben, hogy angol-töri szakos tanárt keresnek. Nem túl gyakori, mint a magyar-töri, vagy töri-föci, de simán lehet.
2017. nov. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb szerintem nyelv+törivel tolni. Én úgy csinálom egy pesti egyetemen és még nem kaptam idegbajt. (Ellentétben a reál-humán párosokkal) Ha a földrajz bejön, az jó mellé, de ilyen matek/kémia/fizika + töri nagyon húzós. Meg lehet próbálni, de nagyságrendekkel nehezebb.


Ha az egyik szakod idegennyelv, az azért is jó, mert többfelé mehetsz. Ha esetleg mégse jön be a tanítás vagy csak szeretnél egy kis mellekest. Plusz a töri nagyon nyelvigényes tud lenni, ha komolyan veszed. Nekem pl magyar középkoros témához is angolul írt könyvből kellett készülni, mert fck logic. És ehhez nagy segítség az, hogy angol a másik szakom.


Mindenesetre hajrá, tanárból sosincs elég.


(Telóról írtam, mielőtt valaki belekötne egy-két elgépelésbe)

2017. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!