Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen foglalkozásom legyen?

Milyen foglalkozásom legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom egy rakás ilyen kérdés van fent, de én is meg szeretném kérdezni. 16 éves vagyok és Írországban élek. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy milyen foglalkozást válasszak. A matek nagyon jól megy, ezért úgy gondoltam, hogy lehetnék építészmérnök, csak nem tudok rajzolni. Az orvosi szakmán is gondolkodtam csak a kémia nem tartozik a kedvenc tantárgyaim közé. A magyaron kívül még két nyelven beszélek angolul és németül. Szeretem a filmeket, sorozatokat és szeretek utazni. Szeretnék egyetemre vagy főiskolára menni. Mivel értelmesen tettem fel a kérdést értelmes válaszokat is várok!Válaszaitokat előre köszönöm!

2017. nov. 5. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Az ír építőiparról (mint ahogy a legtöbb európairól) mostanában nem hallani annyira jót, hogy BOOM legyen.

Az orvosival az a gond, hogy nagyon országspecifikus tud lenni, s elképzelhető, hogy ha külföldebbre mész, akkor adott dolgokból újra kell vizsgáznod.

Ha jól megy a matek, de nem igen van rajz, akkor a mérnöki képzések közül a közlekedés-logisztikai mérnököt tudnám ajánlani. Kell matek, meg ugye kis business/economics is, de nincs rajz. Egy ilyen munkával később sok utazás is járhat, azaz ezen vágyad is kiélheted még. S mivel Írország sziget, így a logisztika egy elég hasznos dolog ott is, főleg a mezőgazdaság szintén fontos szerepe miatt is (az agro szektorban most kezdenek rájönni csak, mennyit spórolhatnak egy jó logisztikai-supply chain rendszeren, optimalizáláson, stb)

+ a 'business' ágban (mert logisztikai mérnök az 'mérnök', de azért csak inkább business) imponáló az angol-német együttes tudása

2017. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!