Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyen a foglalkozásom?

Mi legyen a foglalkozásom?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy semmi se érdekel igazán, mindent hamar megunok. Fontos lenne a változatosság,de ne kelljen hozzá fizika,kémia.

16.L



2017. jún. 16. 10:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Née most látom, hogy nem állítottam be témakort. Bocsánat.
2017. jún. 16. 10:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Műkörmös leszel, aztán megunod, és kimész külföldre, ahol valószínűleg a vendéglátásban fogsz dolgozni. Attól még a foglalkozásod bármi lehet.
2017. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt gyűlölöm az oktatási rendszerben. elvárják 15-16 évesektől, hogy csípőből tudják mik akarnak lenni úgy, hogy minden változik, ahogyan az ízlésük is. Nem mindenki szerencsés, hogy tudja mi akar lenni.


Sulitok nem ajánl pályaválasztási tanácsadót?

2017. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen...

Sajnos nem tudok róla.

2017. jún. 16. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:
# 3: Tényleg igazad van. Még felnőttként sem lehet eldönteni hogy egy bizonyos munka meg fog-e felelni. Egyrészt azért nem ha még sosem csinálták. Ezért rengeteg ember jár úgy hogy fiatalon elkezdi tanulni a választott szakmáját, majd az első hónapokban rájön hogy utálja, nem arra számított. Több lehetőséget kellene adni a fiataloknak arra hogy előtte élőben kipróbálják azt a szakmát amit választani szeretnének. Mert könyvből és internetről ezt nem lehet jól eldönteni. Például egy őserdei túra is vonzó és romantikus ha tévében nézzük. De a valóságban nem biztos hogy annak tűnne.
2017. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

na igen. kísérleteznél melók területén, elvégeznél ezt-azt csak hogy lásd, mégis mihez értesz vagy mit élvezel kit udja, kiderül valamihez tehetséges is vagy.


de lehetőséget sem kapsz, mert 2-5 év tapasztalat vagy XY papír kell mindenhez. Majd a fejedhez vágják, hogy "miért nem szerzett tapasztalatot?" dumát. A világ nem így működik, hogy elmész egy helyre és nyugdíjas korodig ott maradsz. Mégis elvárják a munkáltatók is hogy teljesen érts mindenhez, ne érdekeljen más, csak egy terület, aztán odaérsz hogy kipróbáld és...mégsem. Én eddig csak így jártam. Vagy kiderült nem érdekel, vagy ha érdekelt a kisvállalkozó gézuka alatt lerohadt a cég, mire odakerültem...

2017. jún. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!