Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szükséges hozzá nyelvvizsga?

Szükséges hozzá nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi karára szeretnék jelentkezni a következő évben. (most fogom elvégezni a gimnáziumot)

Emelt szintű történelem és informatika érettségim lesz.


Szeretnék régészetet tanulni de nem tudom hogy ehhez mennyiben szükséges a középszintű nyelvvizsga?

Nincs valami jó nyelv érzékem, adjam fel a régészetet és keressek új álmokat magamnak? :(



2017. nov. 6. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak letörni, de egy B2-es nyelvvizsga szinte mindenhez kell már, ha diplomát akarsz, pár év múlva már az érettségihez is. Szerintem ez ne tántorítson el, nem olyan nehéz egy középfokú nyelvvizsgát megcsinálni angolból (az emelt törinél például szerintem könnyebb), az érettségitől már csak egy kis ugrás, és hamarosan ingyen is lesz az első. A nyelvtudás amúgy sem árt. A nyelvérzékkel meg pláne ne foglalkozz, nekem sincs, mégis meglett a felsőfok. Csak tanulni és gyakorolni kell.
2017. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden szakon kimeneteli követelmény egy államilag elismert nyelvizsga, a szint és "típus" (szakmai vagy általános) már szakonként változó, illetve akad olyan szak is, ahol két nyelvvizsgát kérnek. Ezt teljesíteni kell, különben nem kapod meg a diplomádat. Elviekben azt is be szeretnék majd vezetni, hogy a felvételihez is szükséges legyen és csak nyelvvizsgával lehessen jelentkezni a felsőoktatásba, de ez még egyelőre nincsen így.

Ha régészetet szeretnél tanulni, akkor emiatt nehogy lemondj róla. Nyelvvizsga nélkül is fel fognak venni, hiszen jelenleg még nem kötelező és még az egyetem alatt is meg tudod szerezni. Az már más kérdés, hogy minden területen jól jön már egyetemen is, ha az ember legalább egy idegen nyelvet beszél mert pl. sokkal több forrás áll a rendelkezésére és nyilván a kommunikációt is segít, fontos szempont az álláskeresésnél is stb.. Ugyanakkor a felvételihez nem kell, tehát készülhetsz és megpróbálhatod, de ha nem sikerül vagy úgy érzed, hogy még nem menne, akkor sincsen semmi veszve és van még időd.

2017. nov. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A régészet ilyen szempontból azért kicsit más, mint a többi szak. Most még tán a felvételihez se fognak kérni angolt, de a szak sajátossága, hogy nincsenek tankönyvek, szakszövegekből, momográfiákból, publikációkból tanulnak, amihez viszont elengedhetetlen az idegen nyelv. Az angol alap, de szinte ugyanennyire fontos a német, és korszaktól függően (legalább olvasási szinten) még egyéb is: őskorosaknál a francia, népvándorláskorosaknál az orosz, középkorosaknál a latin, esetleg arab (bár ezeket, főleg a latint a szakon is tanítják.) Szóval ha fel is vesznek, rengeteg időd el fog menni a német szövegek megértésére, ha nem tudod a nyelvet.
2017. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

[link]


itt is leírják :) de nincs semmi, ha nem azonnal kezded el. szerintem még jobban is járnál, ha nyelvet tanulnál, csinálnál előtte valami hasznos okj-t, amivel már a diákévek alatt lesz bevételed (valami IT? ha tetszik az infó...), és amire később támaszkodhatnál, mert a régészet nagyon lutri meló és a fizetés elég gyér.

2017. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
+1 a harmadik válaszolónak. A régészeten elengedhetetlen a nyelvismeret. Simán kifogják adni az idegennyelvű könyveket és cikkeket, hogy készülj fel belőlük és közlik, hogy szótárazd ki, ha nem olvasol a nyelven. Persze az utóbbi tényleg megoldható, én is lediplomáztam úgy, hogy csak angolul tudok, de elég sok német és francia szöveget átküzdöttem magam közben. A tantervben van alapból 2 félév kötelező latin is amúgy.
2017. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, arra jutottam, hogy jobban ráfekszek a nyelvtanulásra és ha magamtól nem megy akkor esetleg tanárhoz járok aztán legalább angolból a közeljövőben megcsinálom a középszintűt. Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat :)
2017. nov. 9. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!