Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki nem tud kézen állni meg...

Aki nem tud kézen állni meg szekrényt ugrani vagy tisztán énekelni az már nem lehet jó óvónő?

Figyelt kérdés

Járjak énektanárhoz és gyakoroljak kézen állni?

Lehet, hogy ez valakinek nem megy, de több szeret és jóság van benne, mint bármelyik sportos pacsirtában...


2010. máj. 31. 03:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nálunk óvodában sosem álltak kézen az óvónénik, viszont az egyik szépen rajzolt.
2010. máj. 31. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A jó óvónőnek tudnia kell foglalkozni a gyerekekkel és szeretnie kell őket, nem pedig szekrényt ugrania, kézen állnia, vagy énekelnie. Mégha rossz is az énekhangot, ha a gyerekekkel együtt énekelsz, akkor alig lesz hallható. Egy óvónőnek kedvesnek kell lenni, megértőnek, meg olyan személynek, aki a gyerekekkel összhangban van.

Nekem olyan dagadtak voltak, hogy még a kiscsoportos gyerek is el tudott tőlük futni.

Szerinted mára már oyan bonyolult a gyermeknevelés, hogy tesi érettségi és karate diploma kell hozzá? Ha sportos vagy, az esetleg akkor jó, ha tornázni akarsz velük. Véleményem szerint ha jó óvónéni szeretnél lenni, akkor a kérdésedben említett dolgok közül nem kell más, csak a szeretet és a jóság.

2010. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az én memóriám csal, de szerintem nem voltak óvónéni versenyek az óvodánkban, ahol a legjobb szekrényugró, kézenálló nyerte a díjat, és a gyerekek követeltek tőle egy győzelmi éneket. Bár...
2010. máj. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
második: egyet értek, de az alkalmassági vizsgán mégis követelmény, amiket leírtam.
2010. máj. 31. 07:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez melyik főiskolán/egyetemen van? (A barátnőm miatt érdeklődök...)
2010. máj. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Követelmény? De nincs semmi értelme. Egyetlen okot tudok mondani a követelmények mellett: például a gyerek felmászik a fára, akkor kell az erő, vagy bajban van, és át kell ugranod valami széles és magas bokrot (nincs idő megkerülni, a gyerek veszélyben van), és egyéb ilyen vészhelyzetek. De egy Óvódának elvileg biztonságosnak kellene lennie az ilyen veszélyektől. Az éneklésről nem is beszélve.
2010. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ELTE-TÓK-on követelmény.

Én oda jelentkeztem,már februárban megcsináltam az előalkalmassági vizsgát és sikerült :-)


Kicsit én is csodálkoztam,hogy szekrényt kell ugrani (egyáltalán nem volt vészes) és kézen kellett állni.

Hozzáteszem,hogy kézenállásnál elég volt,ha fel bírtál lendülni,mert két diák megtartotta a lábadat.


Mondjuk én gyakoroltam a sulimba,mielőtt mentem alkalmasságira.Így nem féltem tőle.


Szerintem a tisztán éneklés viszont tényleg fontos,hiszen a gyerek tőled hallja először a dalt,úgyhogy jó,ha az embernek erős és tiszta hangja van.

Az éneklés részt igenis komolyan kell venni.


Mondjuk a tesi is fontos,mert tornagyakorlatok vannak már az óvodában is.


Egyébként meg ha te is oda jelentkeztél,akkor számítanod kell rá,hogy lesz testnevelés órád is :-)

2010. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem aggódom a testneveléstől, de kicsit röhejes, hogy ezek a gyakorlatok szerepelnek az alkalmasságin.

és úgy olvastam, hogy 20 népdallal kell készülni. ez azért már mégis túlzás.

pszichológiai tesztek voltak? vagy az nem számít csak a kézenállás?

2010. jún. 1. 18:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Dehát az alkalmassági vizsgáknak már vége.

Egyébként semmi pszichológiai teszt nem volt.

20 népdal nem sok,szerintem 15-öt biztosan tudsz..vagy nem?

Előveszel egy I.osztályos daloskönyvet és megtanulsz onnan 20-at.


Egyébként volt olyan is,aki nem is népdalokkal ment oda...Kb. ilyet énekelt,hogy Kiskece lányom...ezt mindenki ismeri.


De ezek nyilván ismerősek:

-Hull a szilva a fáról

-Tavaszi szél

-Sárga csikó,csengő rajta...

2010. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
tehát pszichológiai és személyiség tesztekkel nem vesződnek. értem már miért van ennyi alkalmatlan óvónő és pedagógus.
2010. jún. 5. 04:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!