Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik nyelvszakot válasszam?

Melyik nyelvszakot válasszam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok dönteni. Skandinavisztika és szlavisztika között vacillálok. A skandi viszonylag könnyű lenne nekem, mert angolul és németül is beszélek, és nagyon szeretem az északi kultúrát, a metálzenét, szóval testhezálló lenne a szak. De a szlavisztika is vonz, az orosz és a lengyel is. Ez inkább ilyen Ká-Európa kattanás, a lengyelek történelme, mentalitása hasonlít a miénkéhez, az orosz meg egy gigakultúra még most is, tonnányi irodalom, film van, amit csak a nyelv birtokában ismerhetnék, ami nagyon szép csengésű szerintem.


Valószínűleg ezt a három szakot jelölöm meg, de fogalmam sincs, hogy fogok köztük dönteni, mert a pontom szerintem mindegyikre elég lesz. >.<



2017. nov. 7. 15:28
 1/4 anonim válasza:
90%
Magyarország Kelet felé nyit, ezért én valami ijesmi nyelvet tanulnék a helyedben, itt nem kifejezetten japán, meg ilyenekre gondolok. Orosz, Lenygel, stb.
2017. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 buszter ***** válasza:
44%

en a lengyel orosz teruletek fele nyitnek


skandinav teruleteken beszelnek angolul nemetul....\tehat csak a komunikacio megoldva.


Szlav teruleteken sokkal alacsonyabb a nyelvtudas ... emiatt szerintem a szlav irany ...


szerintem ...

... elfogult is vagyok mert Lengyelorszagban elek.

ha kell jo lengyel tanulashoz anyag ... szolj

2017. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
En szlavisztika lengyel szakon gondolkodom elkezdtem egy etks szakot de tul durva es a nyelvek jobban fekszenek,igaz csak angolból van nyelvvizsgam de lengyelt szeretnek tanulni én is.
2018. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én is hasonloan jartam,etkn vagyok de nem tetszik.

lengyelre szeretnek en is menni.remelempotfelvételin inditjak a szakot....

2018. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!