Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak tovább olyan...

Miért tanulnak tovább olyan szakokra aminek semmi haszna?

Figyelt kérdés

Úgy értem ,hogy sokan továbbtanulnak minden olyanra amivel majd ha lesz is munka nagynehezen akkor is 100-120000ft os fizetésért.Ezért minek tanul valaki tovább?

Például aki elmegy bölcsész szakok közül mondjuk sima történelemre vagy kommunikációra vagy akár óvónőnek,tanítónak.Miért tanulnak olyat amivel tudják hogy nem igen vár rájuk túl jó jövő?


Válaszotokat megköszönném



#sjsjdjd
2017. nov. 8. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Vegulis ja, ne tanuljon senkise ovononek meg tanarnak. A gyerek meg majd felno valahogy, meg valami majd lesz belole.
2017. nov. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ugyis lesznek nyilván,mert mennek sokan erre.De most azért szenvedni 3-4 évet meg diplomázni hogy a hónap végén megkapjam a 80000t amennyit más a gyárban az azért elég gázos szerintem.
2017. nov. 8. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább az a gáz, hogy egy oylan ember, mint te akarja másoknak megmondani, hogy mit kéne csinálniuk.
2017. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mondok meg semmit,csak nem értem ,de oke.:)
2017. nov. 8. 12:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert van, aki kifejezetten óvónő vagy tanító szeretne lenni.

Egyébként meg sok helyen az a lényeg, hogy legyen diploma. Mindegy, hogy milyen.

Én is vettem már részt olyan projektben, ahol a feltételek között szerepelt a felsőfokú végzettség. De mindegy volt, hogy milyen szakirányú.

Előre nem lehet tudni, hogy mi vár rád.

Sok közgáz diplomást ismerek, akik nem tudtak elhelyezkedni.

2017. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy mondjuk azért, mert ezek a szakok érdeklik őket? Nem mindenkinek az az életcélja, hogy jól keressen, vannak, akik olyan munkát szeretnének, amit örömmel csinálnak, és nem számít, hogy nem keresnek vele több százezreket.
2017. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom diplomával mennyit lehet keresni, de biztos nem 100-120-at. Persze munkahelytől függ. Én nem tanultam tovább, mert ami érdekelt volna az csak nappali tagozaton volt, a munka mellett nem fért bele.

A manager, andragógia, meg az ilyen "adtunk neki egy nevet de senki se tudja mire jó" szakok nem érdekelnek, és nem is fizetek ki rájuk 200 ezreket félévente.

Viszont azt csinálom amit szeretek, és jól keresek vele.

Persze az is igaz, hogy jó, ha az embernek van diplomája, ki tudja mit hoz az élet alapon, de én inkább azt vallom, hogy legalább 1 nyelvet folyékonyan kell tudni beszélni.

Az állásinterjún nem a diplomádat fogják nézegetni, hanem azt mondják: let's talk in english, please tell us something about you... aztán ha itt makogsz, a diplomád nem fog kihúzni a pácból.

A kötekedő kommentekkel meg ne foglalkozz, teljesen logikátlan a hozzászólásuk. Ez azt bizonyítja, hogy sokaknak még a szövegértéssel is problémájuk van ;)

2017. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

"óvónőnek,tanítónak" "aminek semmi haszna?"


A tanítónak & óvónőnek semmi haszna ? :O

2017. nov. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam,nem az hogy semmi haszna,de ha valaki továbbtanul,akkor nem azt nézi,hogy azért tanuljon,hogy ne annyit keressen,mint akik a gyárban melóznak?Azt értem,hogy sokan szeretnének ennek tanulni,csak szerintem fontos az is persze hogy szeresse a munkát,de ne is haljon éhen azért vagy ne hónapról hónapra éljen.De köszönöm a válaszokat
2017. nov. 8. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld kedves kérdező nem vagyunk egyformák.

Van aki mindig is óvónő, pedagógus akart lenni és annak ellenére, hogy ilyen szarul fizetik őket, ők mégis úgy döntenek, hogy megvalósítják az álmaikat. Meg persze van akinek alapból nem lesz soha anyagi gondja, ha pl gazdag családból származik, ők egyáltalán nem nézik a pénzt. Van aki nem is tudja, hogy mi akar lenni, vagy pont a kevés fizetés miatt inkább olyan diplomát szerez, amivel többet tud keresni. Csak elég szar lehet 40 évesen rádöbbeni, hogy te nem is ezzel akartál foglalkozni. Nekem pl nagyon nagy szerencsém van, mindig is tudtam, hogy hova fogok felvételizni, és rengeteg lehetőségem lesz különböző területeken elhelyezkedni a diploma után.

De nem minden a pénz.

2017. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!