Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki külföldön...

Van itt olyan aki külföldön dolgozik de közben magyar egyetemen tanul?

Figyelt kérdés
Ki akarunk menni barátnőmmel Ausztriába dolgozni de nekem az érettségim jól sikerült és szeretnék mérnökinformatikus lenni. A Gábor Dénes fősulit néztem ott táv oktatásban . A táv oktatás az a levelező más szóval ? Itt is nézik a hiányzásokat pl konzultációknál ? Ti hogyan egyeztettétek össze a kettőt ?

2017. nov. 8. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor döntsd el, hogy mit akarsz.

Elárulok egy apró dolgot, mérnökinformatikus képzéshez nagyon ajánlatos nappalisnak lenni, főleg akkor ha most ugrottál ki a középiskolából.

Levelező azoknak van legjobban, akik már a szakmában dolgoznak csak kell a papír.

Emellett egy olyan szakra akarsz menni, ahol a vizsgák egyáltalán nem arról szólnak, hogy betanulsz x oldalt, hanem inkább gyakorlati, amit egyedül összehozni nem könnyű, ha nincs előképzettséged.

Levelező alapból úgy működik, hogy péntek-szombat(általában ez a 2 nap), és olyankor reggeltől-déltől, egészen estig megy a dolog. Azonban tanárok tanítanak, tudsz kérdezni face-to-face, kapsz hozzá magyarázatot.


Távoktatásban megkapod az anyagot(diákat), könyv címeket, és nagyon sokat kell még vele melózz, hogy abból a diából számodra érthetővé váljon a dolog. Ismétlem, főleg akkor ha nincs előképzettséged vagy nem vagy nagyon penge matekból(bár azoknak is kell azért 1 magyarázat általában), főleg hogy azért van bőven deriválás/integrálás, fvek, és minden huncutság.


Az megint jó kérdés, hogy fiatalon, munka mellett, te majd mennyit fogsz otthon bíbelődni a matekkal, programozással, egyedül... :)

Első félév közepén feladod majd, de a te döntésed. Nem az első és nem is az utolsó lennél.


Amúgy a suli weboldalán, annak hiányában a TO- segítségét kérve, minden kérdésedre választ kaphatsz.

Szokj hozzá a velük való levelezésre/telefonozásra, gyakran kellenek majd.

2017. nov. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem néznek hiányzásokat a GDF távon, pár alkalmas "konzultáció" van tantárgyanként de érdemes rajtuk résztvenni mert sok infóról lemaradsz (vizsga elvárások + stb). Igen, ha zseni és szorgalmas vagy megoldható hogy csak felveszed és szemeszter végén levizsgázol a tantárgyakból...
2017. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és az érdekelne még a gazdasági szak is ilyen nehéz,mint az infó?
2017. nov. 13. 16:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Kinek mi...

Aki általában infón gondolkozik, az eléggé reálos beállítottságú.

Na a közgáz az meg nem csak reálos, tökéletes keveréke a reál és humánnak.

Én közgázon vagyok, de azt mondom, hogy otthon és egyedül soha nem tudnék pár tárgyból levizsgázni.


Ilyen a matek, statisztika, mikro-makro.

Azonban számvitelt is művészet egyedül, otthon megtanulni.


Amúgy nem is értem, miért akarsz te nehezebb/tanulós szakokat elvégezni távoktatásban, főleg nulla előtudás nélkül?

Ez azoknak van kitalálva, akiknek már van alapképzettségük vagy tanár segít nekik vagy nagyon jók.

Amúgy meg ha annyira kiakarod próbálni, akkor jelentkezz, úgyis rájössz, hogy megy-e vagy nem.

2017. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!