Egyetemen grafikusképzés?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, jövőre leszek végzős egy hatosztályos gimnáziumban. Ha minden igaz, a félév előtt meglesz a középfokú angol nyelvvizsgám (a fele már megvan), a második idegennyelvem a francia. Még nem tudom, hogy mi legyen a választott tantárgy, amiből csinálom az érettségit, a franciára gondoltam, de, mivel ez a második idegennyelvem, ezért nem tudom, hogy belevágjak-e, sikerülne-e ötösre (ha már egyszer választhatom, akkor olyat válasszak, ami ötösre is megy). Humán beállítottságú vagyok, a matek nem az erősségem, ellenben nagyon szeretem az irodalmat (ebből teszem majd az emelt érettségit), a történelmet, illetve a művészeteket. Szeretek rajzolni és van is hozzá tehetségem, azonban nem érettségizek belőle, mert csak 10. osztályig volt kötelező tantárgy, valamint hiába rajzolok jól, művészettörténetet nem tanultam soha (bár idén volt művészetóránk és magyar emelten is sok mindent tanulunk ezzel kapcsolatban) és komoly rajzszakkörön sem vettem részt soha. Szeretnék egyetemen továbbtanulni, azonban nem tudom, hogy mit: a magyartanári szakon gondolkodtam, azonban nem szeretnék tanítani, illetve nem tudom mit válasszak a magyar mellé. A másik, amin gondolkodtam, az a grafikus, vagy valami grafikusi szak. A kérdésem tehát az lenne, hogy mik a követelmények a grafikusi szakhoz egyetemen, illetve, hogy hogy is néz ez ki? Ti mit tennétek a helyemben?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2017. júl. 13. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legegyszerűbb, ha megnézed a felvi.hu-n, hogy milyen grafikával kapcsolatos szakok vannak. Azt mondjuk tudom, hogy tervezőgrafikus szak létezik, de konkrétan olyan, hogy grafikus nincsen. Tehát első körben nézd meg, hogy milyen grafikához köthető szakok vannak. A felvin van egy egész jó tematikus kereső, amit a főoldalon a "Szakleírások" link alatt találsz. Ha kiválasztottál egy konkrét szakot, akkor ott már sok információt megtalálsz róla. Pl. mik a felvételi követelmények, mi a képzés célja stb. Illetve azt is megtalálhatod, hogy mely intézményekben van az adott szak, így ha felkeresed az adott intézmény honlapját, akkor ott megtudod nézni az általuk leírt információkat is. Én ezt tenném a helyedben.
2017. júl. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én iskolámban is csak két évig tanítottak rajzot, de lehetett belőle érettségizni, olyankor a rajztanár abban az évben külön foglalkozott "szakkör szerűen" azzal aki abból akarta tenni az 5. tárgyat.

A kérdésedre visszatérve, igen vannak olyan szakok az egyetemen, ahol lehet grafikusnak, vagy rajzot tanulni.

-tervezőgrafika : ezt 4 egyetem indítja:

METU (ez magán egyetem, fizetős a szak)

MOME (ide szinte lehetetlen bekerülni)

NYME ami már Soproni egyetem azóta- ezt nem ismerem de hallottam róla, hogy nem lehetetlen a bekerülés

EKE: erről nem tudok semmit

-grafikusművész:

MKE (nehéz bekerülni nagyon)

PTE (talán könnyebb)

-képalkotás:

Ide könnyű bekerülni és főiskolai grafikus végzettséget ad, sok egyetem indítja.

METU,EKE,KE,NYE,NYME(Soproni),SZTE


Továbbá van még a rajz tanári lehetőség, ahol viszont kell egy másik szak mert az osztatlan tanári már 2 szakos rendszerben van.

Magyar-Rajz szakos tanárit 3 egyetem indított idén: EKE,Sopron,SZTE

De vannak más párosítások is ahol kereshetsz magadnak olyat ami éppen megfelel.

Remélem tudtam segíteni. :)

2017. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, mindketten nagyon sokat segítettetek! :D


A kettes válaszolóhoz (mivel a válaszod alapján nagyon tisztában vagy a dolgokkal:D): tegnap utánanéztem én is, és megtaláltam a PTE MK tervezőgrafikus képzését és az jött le, hogy nem igazán számít az érettségi, stb.., az a fontos, hogy hogy sikerül a felvételi. Tehát a kérdésem: mennyire nehéz egy ilyen felvételi, hogyan lehet rá felkészülni, ha semmi különórára nem járok, stb.? Emellett, ha én most úgy határozok, hogy rajzból érettségizem, hogyan készüljek fel rá, mik a követelmények (hogy ötös legyen), ha a mi iskolánkban rajtóra nélkül, bár lehet rajzérettségit tenni, nem foglalkozik velem tanár?

2017. júl. 14. 19:26
 4/6 A kérdező kommentje:
*rajzóra
2017. júl. 14. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a rajz érettségiről nem sokat tudok, annyit tudok, hogy pályamunkát kell csinálni amit a szóbelin "megvédesz/bemutatsz" illetve van valami művészettörténelmes feladatsor. De ha beszélsz egy magán rajztanárral ő biztos tud segíteni az érettségiben is és a felvételiben is.Nos ezeknél a művészeti képzéseknél nincs érettségi számítás, annyi a lényeg hogy legyen érettségid. Elmész a felvételijükre, általában 3 fordulós, ahol az elsőben beadod a munkáid, ott kiválasztják a legjobbakat akik a 2. fordulóba jutnak. Az általában több napos felvételi, ahol helyben kell rajzolnod, személyes beszélgetés stb. Ha ott is megfelelsz akkor mehetsz a harmadik fordulóba ahol már pontozzák a teljesítményedet, ahol szintén rajzolnod kell, művészettöris feladatsor, esetleg műveltségi is és ezeket a pontokat viszed magaddal a ponthatár hirdetésre. Vannak azért változó felvételik, de az alap séma nagyjából ez, de az egyetem honlapján minden le van írva., hogy mikből ajánlatos készülni stb. :)
2017. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :D
2017. júl. 15. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!