Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar német szakos tanárképző...

Magyar német szakos tanárképző fősuliba szeretnék továbbmenni, elengedhetetlen feltétel a Felsőfokú magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Sajnos akkor lett fix ez az elhatározás amikor már elkezdődött a 3. Évem a gimiben és én nem jelentkeztem semmilyen fakultációra.

Tanárira szeretnék továbbtanulni, a német felsőfokúm már meg van, és mivel nem járok magyar faktra így nincs sok esélyem egy emelt magyar érettségire

Van esélyem továbbtanulni egy középfokú magyar érettségivel?

18/F

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. nov. 8. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Az emelt szintű magyar nyelv és irodalom érettségi

(felsőfokú szint nyelvvizsgánál van)

2017. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tanári szaknál az egyik felvételi tárgyból kell emelt

(ha megvan németből az emelt érettségi, talán az

elég)

2017. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szitakötő25 ***** válasza:
100%

Először is tegyünk rendet a fejben! Az érettségiből nem közép-és felső fok van, hanem közép-és emelt szint. Ha van német felsőfokú nyelvvizsgád, akkor javaslom, hogy ne németből tegyél emelt szintű érettségit, mert nem fog beszámítani + pontnak a nyelvvizsgád. Szerintem simán fel lehet készülni egyedül egy emelt magyarra, és szükséged is lesz rá. Gondolj csak bele, ha tanár leszel, hogyan fogod majd felkészíteni a diákjaidat az emelt magyarra, ha neked sincs olyanod. Mielőtt bárki nekem esne azzal, hogy "de majd az egyetemen megtanul mindent", jelzem, hogy ezt én is tudom, de sokkal hitelesebben fogja majd felkészíteni a diákjait, sokkal jobb tanácsokat tud majd adni nekik a készüléshez, ha neki is lesznek ilyen tapasztalatai, mert ő maga is átélte a helyzetet.

Szerintem magyar fakt. nélkül is fel tudsz rá készülni, én májusban írom a szintemelőt (középszinten 94% lett), amire egyedül készülök itthon. Csak műveltségen, tájékozottságon és jó fogalmazási képességen, illetve a költői képek megértésén múlik az egész. Egyik osztálytársam fakultáció és komolyabb tanulás nélkül is elérte vele a 60%-ot, csak mert nagyon művelt volt, rengeteget olvasott.

Ha szeretnéd, tudok neked anyagokat küldeni, amik segíthetnek. Ha érdekel, nyugodtan írj privátot.

2017. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Elég az egyikből a felsőfokú, magyar-németen kötelezően németből (ha két szak közül az egyik nyelv, akkor abból kell emeltezni), de lehet persze mindkettőből is.
2017. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, korrekt válaszokat kaptam :)
2017. dec. 29. 00:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga nem számít -
2018. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!