Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi úton történő továbbtanulá...

Jogi úton történő továbbtanuláshoz mennyire szükséges az emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11. évfolyamba járok, gimnáziumban a történelmet és az angolt tanulom emelt szinten. Lesz tehát emelt érettségim történelemből, angolból és sima érettségi orosz nyelvből. Angolból a középfokú biztos, hogy meglesz, oroszból is lehetséges, de az alapfokú biztos.


Eredetileg tolmácsnak készülök, de mindig is érdekelt a történelem, az állam, a jog. Ma voltunk a bíróságon pályaválasztási előadáson, rákérdeztem, hogy mely tantárgyakból kell követelmény a jogi úton való továbbtanuláshoz és az ügyész azt mondta, hogy a törin kívül magyarból is kell emelt érettségi.


Magyarból is jó vagyok, de nem lesz emelt. Lehet viszont egy jól megírt sima, ha ráhajtok.


Mit gondoltok, milyen esélyeim vannak és mik kellenének a jogi pályához a jelenlegi helyzetemben?



2017. nov. 10. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

"Jogi úton történő továbbtanulás..."


Hogy én ilyeneket nem tudok kitalálni!

2017. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A felvin pont nem találtam meg mert most a keresztféléves dolgok vannak mindnehol és én ezen nem igazán tudok kiigazodni....de én úgy tudom, hogy jogász szakon a felvételi követelmény a következő: történelem és latin nyelv vagy magyar vagy idegen nyelv, a tárgyak közül legalább egyet kell emelt szinten teljesíteni. Tehát egy darab emeltre van szükséged, de ha több van, akkor azzal csak jobban jársz a pontok miatt. Ha lesz emelted töriből és angolból is, akkor mindkettő számítani fog, tehát 100 plusz pontot kapsz rá, emellé már nem kell magyarból is tenned emeltet mert semmi hasznod lenne belőle, max. annyi, hogy több közül lehet választani, hiszen abból számolnak, ami a legjobban sikerült.


Úgyhogy tanácsolom, hogy tanulmányozd át a felvételi rendszert, a pontszámítást.

2017. nov. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez remekül hangzik, köszönöm! :D

A közvélemény azzal van telítve, hogy ügyvédnek csak a kitűnők kitűnői mehetnek. Ezek szerint nem olyan reménytelen a helyzetem. :D

2017. nov. 10. 19:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Mármint azok szerint, amiket a 2. válaszoló mondott.
2017. nov. 10. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nemsokára elkezdődik a továbbtanulásra vágyó diákok jelentkezési kötelezettsége a felvi rendszeren keresztül, nézegesd azt és ott majd minden információhoz hozzáférhetsz ami szükséges a számodra.


Mellesleg az ügyész nem értem miért mondott ilyen hülyeséget. Rendben van, hogy ebből nincs naprakész tudása, de ő neki pont tisztában kell lenni azzal, hogy amit mond azért vállalja a felelősséget. Szóval miért jelent ki olyat ami hülyeség, és ha meg nem biztos benne, akkor mondja azt.

2017. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Választhatod a magyart, a törit vagy az angolt emelt szintű érettségire. Nyilván ha a törit és az angolt tanulod emelten akkor érdemes azt/azokat választani, magyarból meg inkább tegyél egy jó közepet.

A pontszámításnál úgy van, hogy 200 pontod lesz az év végi jegyeidből (11. és 12. év) és az összes érettségid százalékának átlagából, és lesz 200 érettségi pontod, ami úgy jön ki, hogy a két legjobban sikerült érettségid százalékát nézik. Ez a két érettségi tárgy a "felvételi tárgy", tehát csak olyan tárgy lehet, ami az adott szakra kell. Ha valamelyikből emeltet csinálsz, és min. 45% lesz, akkor jár 50 pluszpont. Ha jogász szakra mész, és az államit célzod meg (460 felett van a ponthatár) akkor valószínűleg két nagyon jól sikerült emelt érettségi kell hozzá. Jogász szakra a magyar, angol és töri érettségit fogadják el felvételi tárgynak (illetve még talán néhány szakmai előkészítő tárgyat) tehát ezek valamelyikéből kell emeltezned.

Ez így most lehet kicsit bonyolult, és lehet nem mindent tudtam pontosan elmagyarázni, de írj privát üzenetet ha gondolod, és tudok segíteni bármiben!

Én most az SZTE jogi karán munkaügy és társadalombiztoítást tanulok, és magyarból emelteztem, de oda csak a magyart és a törit fogadták el.

2017. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!