Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagyhatom a sulit? Mire...

Otthagyhatom a sulit? Mire lenne így lehetőségem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és még csak nyolcadikos, betegség miatt tartok még csak itt. Idén magántanulóként végzem a sulit. Nem vagyok buta, sőt, sok mindenben sokkal műveltebb vagyok, mint az átlag, mégis nagyon rossz tanuló vagyok, mert egyszerűen gyűlölök tanulni, nem érdekel amit tanulom kéne, már szinte nem is tanulok, nem érzem, hogy szükség lenne rá, utálom az egészet. Humán tárgyaknál nem érdekel amit tanulunk, minden amit tudok, múzeumokból, regényekből, versekből tudom, nem pedig a tankönyvekből, és emellett, bár nem jók a jegyeim, műveltebb vagyok mint azok akik bemoglnak mindent és ötösök, reál tárgyakból pedig egy nagy nulla vagyok, ahhoz tényleg nincs agyam. Tudom, hogy mit akarok kezdeni magammal, tudom mi akarok lenni, és – úgy tudom – nem szükséges hozzá a suli.

Cukrász szeretnék lenni, kiskorom óta ez a vágyam, és ehelyett, a sulival szenvedek, ráadásul még majdnem öt évem vissza van, nem azt csinálom ami nekem jó lenne.


Ha elvégzem a nyolcadikot, otthagyhatom a sulit? Hiszen ha később mégis szükségét érzem egy érettséginek, akkor elvégezhetem estin, vagy bármi. Ha otthagyom, és valamilyen tanfolyamon cukrásznak tanulok, szerintetek van esélyem úgy boldogulni, vagy feltétlenül kell hozzá a suli, a tanulás, az érettségi?

Nem sokat tudok ezekről a szabályokról, hogy hány éves koromig vagyok tanköteles, vagy hányadik osztályig... Szóval bármilyen tanácsot szívesen fogadok, hogy van-e így esélyem, működhet-e ez így, stb...



2017. nov. 4. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már most otthagyhatod, bár akkor esélyed se lesz az érettségire szerintem:)

A sulit már most otthagyhatod, 16 év a kötelező.


Amúgy nem tudom... azért nem olyan nehéz a 8.-os anyag. Kaptok féloldalt valamiből és azt bemagolod.. azért az nem sok.

Cukrászoknál meg lesz kémia meg minden, úgyhogy kösd fel a gatyád ha ezekkel is szenvedsz:)

2017. nov. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Nehéznek nem nehéz, csak nem érdekel, és nem látom értelmét, hogy tanuljam.

2017. nov. 4. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok dologgal leszel így:)

Vagy megtanulod 2 esre vagy nem de akkor nem leszel cukrász, de ilyen kézi lány/férfi még lehetsz.

2017. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Cukrászhoz elég a

nyolc osztály ?

2018. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy tíz osztály

kell?

2018. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mai ember manapság semmire sem viszi sehol sem, még diplomával sem, nemhogy érettségi, vagy 8 osztály elvégzése nélkül.

Sajnos, de szinte mindenhova kell önéletrajz, és ha csak nincsenek kapcsolataid, az álmaidat soha nem fogod megvalósítani tanulás nélkül, mert még cukrászból is előbb vesznek fel olyat, aki tanultabb papíron, mert a világnak az számít, nem pedig amit te, vagy ismerőseid tudnak rólad, mert aki nem ismer, márpedig ha dolgozni akarsz, az elején nem fognak ismerni, az nem fog téged jobban ismerni a tanulmányaidon kívül, amit leadsz.

Nem az kell, hogy érdekeljen a sok felesleges tanulás és magolás. Csak az kell, hogy tudd, ezzel az áldozattal a saját életed fogod megkönnyíteni. 8. osztály, 4 év középsuli, és utána egyetem, ahol vagy azt tanulod, amit már akarsz, vagy talán szükséged sem lesz már rá, ezt te fogod tudni akkor.

Sok sikert az álmaid eléréséhez! :)

2020. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Uha, most nézem 3 év eltelt, ha ezt olvasod, elmesélheted mi lett veled :)
2020. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!