Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki mehet másodjára érettségizni?

Ki mehet másodjára érettségizni?

Figyelt kérdés
Teszem fel, ha valakinek megvan a sikeres érettségije és bejutott az egyetemre, de szeretné még egy újjabb tárgyból is letenni, akkor elmehet egyetem alatt is? És az az eredmény bekerülne az érettségi bizonyítványába, hogyha nem vált egyetemet, vagy esetleg diplomaosztó után akar érettségizni? Csak azért kérdem, mert azon filóztam, hogy ha valakinek 30 évesen jut eszébe, hogy szépíteni szeretne az érettségijén, akkor megtehetné? És akkor kicserélnék a bizonyítványát?

2017. nov. 12. 02:15
 1/2 anonim válasza:
76%

Bármikor lehet, viszont a bizonyítványon nem változtat. Pénzbe kerül egyébként, az emelt szintű érettségi még ráadásul elég sokba is, tehát szerintem csak az 'önbizalom' erősítés miatt nem éri meg...

Meg amúgy is... Nem nagy dolog 30 évesen jobb eredményt elérni,mint 18 évesen 😂😂

Amúgy egy tanúsítványt kap aki így érettségizik. Egy lapot, és annak a másolatát. De a bizonyítvány a régi marad.

2017. nov. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És ha az érettségi javítása után egyetemre akarok menni, akkor ugye az új eredmények számítanak?
2017. dec. 9. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!