Csak a nyelvek?

Figyelt kérdés

Még van egy évem hátra gimiből,de nagyon tanácstalan vagyok.

Sajnos a "büfészakok" érdekelnek, mint magyar,filozófia,társadalomismeret, kommunikáció,pszichológia,történelem, de tudom, hogy nem lehet ezekkel elhelyezkedni. :( Pedig szívesen tanulnám valamelyiket. A matekra nagyon nem áll rá az agyam. Sokat gondolkodtam, és arra jutottam hogy talán a nyelvek az egyedüli, amivel nem fognék mellé egyetemen. Az informatikán is gondolkodom, érdekel az is, de félek tőle, ugye szar matekos vagyok. Nem hiszem, hogy menne, pedig a statisztikák alapján megérné azt tanulni. Tudnátok tanácsot adni? Csak a nyelvekkel megyek valamire egyetem után? Informatika mennyire javaslott egy szerencsétlen matekosnak?

18f


2017. nov. 12. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Infón nagyon sok a matek, amire ha nem áll rá az agyad, akkor nem jó választás. A nyelveken kívül még a gazdasági vonalat lehet belőni, ott talán nem olyan vészes a matematika. Kérdés, hogy kell-e neked egyetem. Két magas szinten beszélt nyelvvel és egy jól hasznosítható szakképesítéssel talán többre mennél. Ha később mégis szükségét érzed a diplomának, levelezőn elvégezheted a kinézett szakot.
2017. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát infón elég sok a matek,nem javasolnám. Nyelvből ritka nyelvszakokat válassz, tehát ne angol-német-francia-olasz-spanyolt, mert abból dömping van.

Szociális munkás esetleg? ott van társadalomismeret, pszichológia, szociológia,történelem is.

2017. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezek a tipikus férfi munkák nem érdeklnek, mint a festő vagy autószerelő...
2017. nov. 12. 13:52
 4/4 A kérdező kommentje:
A ritka nyelvek tetszenek, de csak nyelvet tanuljak egyetemen? Azzal megyek valamire? Az infó nem tanulható meg egy inkább humán beállítottságú embernek?
2017. nov. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!