Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogom elvegezni a szakacs...

Most fogom elvegezni a szakacs szakmat de annyira nem erdekel. Ha elvegzem es utana jelentkezek egy masik szakkozep iskolaba ami erettsegit is ad akkor szerintetek nem lenne gaz beulni 18 evesen a 9. esek koze?

Figyelt kérdés
Vagy mit tegyek? Rakjam le a sima erettsegit ami meg 2ev es utana valami okj?

2017. nov. 12. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ülhetsz be a 9.-esek közé, hacsak nem vagy SNI-s. Ugyanis a másodszakma ingyenes ugyan, de csak esti v. levelező tagozaton végezhető. Ráadásul a másodszakmánál már nincs közismeret, így rövidebb a képzési idő. (jellemzően 2 év a 3 helyett)
2017. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha megvan legalabb a10 osztalyod akkor 10.ben kezdesz,valoszinuleg felnottkepzesben. Es szakacsot tanultam, csak nem vizsgaztam le. 2 evet dolgoztam, es 20 evesen uj szakmat kezdtem. Kb pont hogy en voltam a legfiatalabb.
2017. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem esti/levelezős,utána érettségi, hogyha szükséged van rá az újonnan kinézett szakmádhoz; de egyébként egy érettségi nem árt, hogyha akkor is kéznél van, hogyha olyan szakmát akarsz űzni, amihez nem kell. Meg nyelvvizsgát is jó csinálni még addig , amíg benne vagy az iskolai napi-szintű idegennyelv-tanulásban/beszélésben. Hátha később még meggondolod magad, és rászánod magad, hogy mégis egyetemet akarsz végezni. Meg azért, ha van érettségid, lehet, hogy jobban jársz a munkáltatóknál is; szóval én azt javasolnám, hogy csináld meg valahol 2 év alatt délutáni/ esti képzésban az érettségit, és akkor hát nem tom, napközben esetleg tanulhatsz mást, ha meg tudod oldani, vagy hogy hétvégén olyat tanulsz, ami érdekel, hétköznap meg készülsz az érettségire, vagy akár fordítva, vagy ahogyan sikerül, te ismered a lehetőségeidet. Milyen iskolák vannak a közelben, kell-e fizetni melyik iskoláért mennyit, kell-e hozzá érettségi már eleve a szakmához, hogy elkezdhesd a képzést; meg ilyenek. Ott nézz szét a környezetedben, hogy mik a lehetőségek; 9.-esek közé már tényleg nem gondolnám én se, hogy fölvesznek.
2017. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!