Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövöre jelentkezek egyetemre,...

Jövöre jelentkezek egyetemre, és tartok attól, hogy megutálom azt amit most szeretek, és amit majd dogozni akarok. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatika szakot céloztam meg. Szeretek programozni, egyéb informatikai dolgokkal foglalkozni, ezért céloztam ezt meg. Fejlesztő akarok lenni. Viszont sok embertől hallom, hogy ammyi mindennel traktáljk at embert, hogy sokan belefásulnak az egyetembe, és megutálják az egészet. Én is ettől tartok kicsit. Más az egyetemen megfeszített tempóban tanulni azt amit muszáj, mint itthon azt amit akarok.

2017. nov. 14. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Más az egyetemen megfeszített tempóban tanulni azt amit muszáj, mint itthon azt amit akarok."


Több iskolában is tapasztaltuk azt hogy meg tudnak utáltatni az emberrel olyan dolgokat amit azelőtt például hobbiból szerettünk csinálni. A fősuli még attól is elvette a kedvem hogy alkalmazott legyek. Ezért szabad vállalkozóként kezdtem a pályafutásom a nulláról. Ami azért sem volt könnyű mert az oktatási rendszer nem erre képezi ki az embereket hanem biorobotokká. Így aztán meg is fordult a fejemben az hogy "a fenébe is, elcsesztem 3 évet az életemből a fősulira, pedig ahogy utána is történt, az igazán jó és sikert hozó infókat otthon, önszorgalomból kellett volna megszereznem". Persze nem azt mondom hogy a diploma nem ér semmit, hisz jobb állást lehet vele kapni mint anélkül. De az oktatási rendszer minőségén lenne mit változtatni.


Van két kedvenc közmondásom ami hasonlóan szól mint a tőled idézett fenti mondat:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


De még egy egyszerű angol nyelvtanfolyamon is előfordult az hogy megutáltatták az angol nyelv tanulását. Míg azelőtt meg szerettük, mert a nekünk tetsző módon tanultuk. A tanfolyamról meg minden nap úgy jött ki mindenki mint ha lefutottunk volna egy maratonit majd részt vettünk volna egy temetésen. Lehet hogy ezért van az is hogy a magyarok kevesen beszélnek idegen nyelvet. Mert nincs hol tanulni, hisz ahol szado-mazo kínzókamra van oktatás helyett, ahol nem öröm és kiváltság a tanulás, oda kevesen kívánkoznak.


Visszatérve a felsőoktatásra, azelőtt nem gondoltam volna hogy ott is lehet egy rakás hülye a tanárok személyében akik kommunista fullajtár módjára veszik el a hallgatók kedvét a diplomás élettől.

2017. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én teljesen önszorgaloból tanultam programozni, volt is 1-2 amatőr játékom amit készítettem PC-re, Androidra, és ezeket nagyon élveztem, főleg a végeredményt.

Viszont egyetemen más van, algoritmusokat tanítanak, sok matek, amik bár fejlesztik az embert, a munkaerőpiacon mást használsz. Ezért nem lehet ezt önképzés nélkül csinálni. Elengedhetetlen már csak azért is mert állandóan új technológiák vannak, amivel az egyetem nem tartja a lépést.

Ettől függetlenül felvételizek az egyetemre, mert a diplomát most meg tudom szerezni, 27-30 évesen, amikor már esetlegesen dolgozok, családom lesz, akkor már nincs ilyenre idő. Jól fog még jönni az a papír.


Egyébként nekem pont az angollal kapcsolatosan van pozitív élményem. Általánosban nem szerettem, béna voltam, aztán gimiben volt 2 nagyon odaadó tanárom, akik által megszerettem, és 2 év múlva lett nyelvvizsgám. Egy jó tanár felül tudja írni a gyatra oktatási rendszer hibáit, csak ritka az ilyen.

2017. nov. 14. 08:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Nem biztos hogy ez lesz :) ha meg nem tetszik 1 félév ingyenes.

Te meg jobb helyzetben vagy... Engem olyanra küldtek amit utálok :D

2017. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

22.

Mi az, hogy "küldtek" ?

2017. nov. 14. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondták hogy erre menjek mert ilyen előképzettségetek van. Csak ahogy belekerültem a munkába rájöttem hogy szar, és nem is érdekel :)
2017. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És lényegében másban nem támogatták csak le beszéltek
2017. nov. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mivel foglalkozol?
2017. nov. 14. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!