Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Filológián milyen tantárgyak...

Filológián milyen tantárgyak vannak? Milyen irányba lehet továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, és már lassan el kellene döntsem, hova szeretnék menni 9-től. De nem nagyon tudom, melyik szak milyen tantárgyakat foglal magába, honnan hova lehet majd továbbmenni. Elgondolkodtam azon, hogy filológiára menjek, mert gondolom az ilyen filozofikus cucc, és az ilyesmit szeretem. (Ez így elég rosszul hangzik, de nem tudtam értelmesebben megfogalmazni.)

2017. nov. 15. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Filològia bölcsèszetet jelent amin belül rengeteg szak van. Pl. nyelvszakok, törtènelem, szabad bölcsèszet stb. Ès a filozòfikus cuccok filozòfián vannak ami szintèn a filologián belül van.
2017. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
A filológia és a filozófia nem ugyanaz.
2017. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

#1 A filológia nem bölcsészetet jelent, csak a bölcsészettudományi karokon oktatják. A modern filológia a mai nyelvekkel (angol, német, francia, spanyol stb.) foglalkozik, tehát ilyen pl. az anglisztika szak.

A filozófia más, nincs köze a filológiához, és a szabad bölcsészeten belül specializálódhatsz rá.

Előző voltam.

2017. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hat, Magyarorszagon nincs kilencediktol olyan, hogy filologia, csak az egyetemen, ugyhogy gondolom, te is erdelyi vagy. :) Filologian tenyleg sok nyelvet tanulsz, es emellett rengeteget kell olvasnod. A mateket, fizikat, meg ezeket annyira nem nyomatjak, nekem pl. 11-tol nincs is fizika oram. Erettsegizni sem fogsz matekbol, helyette a tortenelem a harmadik kotelezo.

Hat, sok koze nincs a filozofiahoz, max annyi, hogy azt is tanulsz (talan 12-ben), es valaszthatod erettsegi targynak.

Sok sikert a valasztashoz eeees a vizsgakhoz! :))

2018. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!