Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki az Elte...

Van itt olyan aki az Elte magyar szakára jár/járt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon érdekel ez a szak, viszont sok rosszat olvastam róla az utóbbi időben, ezért kicsit elbizonytalanodtam. Valaki tudna nekem róla mesélni? Igazából minden érdekelne, a tanárok, órák, közösség, tananyag, specializációk főként!

Előre is köszönöm szépen!


2017. nov. 17. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Először is, mit szeretnél kezdeni a magyarral? Van konkrét elképzelésed? Mert ha nincs és csak azért választod a magyart, mert szereted, akkor válassz mást, mert nem fogsz megélni belőle.
2017. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Menj be a hozzád legközelebbi munkaügyi központba, biztos találsz ott a friss jelentkezők között egy két magyar szakost.
2017. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én magyar szakos vagyok. Csak akkor éri meg igazán ide jönni, ha konkrét célod van, tehát már most tudod, milyen mesterképzésre mennél. Alapdiplomával is el lehet helyezkedni, persze, de az tulajdonképpen olyan képzettséget ad, ami jellemző elhelyezkedési területe nem határolható be. Mondjuk BA diplomás + szerkesztői ismeretek minoros az újságírásban helyezkedik el optimális esetben, de simán előfordulhat, hogy valaki cégekhez megy irodai feladatokat ellátni stb. A komoly értelmiségi pályához nem elég a BA, nem elég, hogy valaki jó magyarból és szeret olvasni - az ilyen emberek általában otthagyják / átmennek tanárképzésre. Az tagadhatatlan, hogy a közösségben jócskán előfordulnak vászontáskás alter-hipster fiúk-lányok, akiknek nem a tanulás a fő elfoglaltságuk, hanem mondjuk a romkocsmák látogatása. De máshogy is lehet csinálni, és szerintem csak akkor érdemes erre a szakra jönni. Én például a doktori fokozatig nem tervezek megállni. A közösségről, specializációkról, tanárokról akkor tud bárki bővebben mesélni, ha elárulod, melyik egyetemmel kacérkodsz. :)
2017. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azota mar fel is vettek a kinezett szakodra, vagy talan mar meggondoltad magad .. :) az utobbival jartal jobban , ha megsem oda mentel. En 2 evet csinaltam meg elte magyar + szerkesztoi minorral, majd ugy dontottem, hogy egyidore szuneteltetem, mert elbizonytalanodtam. Vegul sosem folytattam, amit nem banok. Inkabb az a kar, hogy valaha belekezdtem. A tanarok kozul sokan el vannak szallva maguktol, persze akad nehany tekintelyes prof is, de a tobbseg????.... :)
2018. aug. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!